Güvercin Yuvasına Sahip Çıkın


Demokratik Sol Parti (DSP) İlçe Başkanlığı ve Seçim Ofisi Genel Başkan Önder Aksakal tarafından açıldı. DSP ilçe yöneticileri ve bir gurup DSP'li tarafından Dayan Kavşağında karşılanan Genel Başkan Aksakal'a bur

 Paylaş


Demokratik Sol Parti (DSP) İlçe Başkanlığı ve Seçim Ofisi Genel Başkan Önder Aksakal tarafından açıldı.
DSP ilçe yöneticileri ve bir gurup DSP'li tarafından Dayan Kavşağında karşılanan Genel Başkan Aksakal'a burada çiçek armağan edildi.
Yol boyunca Akyeniköy ve Akköy'de uğrayan genel başkan buralarda köy kıraathanelerine uğrayarak vatandaşlarla selamlaştı.
Didim'de adaydan farklı olanın kendi adayları Reyhan Güner olduğunu ve Büyükşehir belediye başkan adayının da Kuyucaklı bir çiftçi olduğunu belirterek oy isteyen Aksakal bu iki temiz insanı size emanet ediyorum, 31 Mart günü sandığa gittiğinizde ellerine kir bulaşmamış bu iki arkadaşıma oy verin diğer iki aday bir birine benziyor, albirini vur ötekine dedi.
Yol boyunca Didim hakkında bilgiler alan Aksakal,Didim'de evi olduğunu ve burayı geçen ay kiraya vermek istediklerinde iki tane alakasız insanın seçmen olarak kaydedilmiş olduğunu gördüklerini belirtti ve sandıklara sahip çıkılmasını istedi.

Yol boyunca seçim otobüsünden halkı selamlayan Genel Başkan Önder Aksakal daha sonra Didim Efeler Mahallesindeki İlçe Başkanlığı binası ve seçim ofisine geldi..
Burada da halka hitap eden Genel Başkan Önder Aksakal DSP'nin dönem ülkeyi yönetmiş geleneksel kökleri olan bir parti olduğunu belirtti ve 31 mart seçimlerinin 03'rteDSP'yi iktidara taşıyacak olması bakımından önemli olduğunu söyledi.
“Nasıl ki 2002’de iktidarı verdiysek, 2023'te iktidarı yeniden geri alacağız"diyen Aksakal 17 yıllık AKP iktidarında insanların bezdiğini DSP'i özlediğini söyledi.“İnsanlar DSP iktidarını özledi. Sizlerle olmaktan onur duyuyoruz. 2002’deki ABD’nin bölgemizde yapılandırmak istediği yapıyı DSP’nin efsanevi lideri Bülent Ecevit buna izin vermedi. Size Müslüman kanı döktürmem demişti ama neredeyse Ecevit’in hayatına mal oluyordu. Onların isteklerine yerine getiren AKP bu görevi üstlendi. 17 senedir bu toprakların üzerine kabus gibi çöktüler. Dünyada kendi kendine yeten 7 ülkeden bir olan Türkiye, soğanı ithal eden duruma geldik. Şimdi soğan patatesi sayıyla alır hale geldi. Artık insanlar bıktı; yoruldu. Bunlarda bıktı pilleri bitti, bu durumdan çıkmak için adına ittifak diyerek birbirlerine destek olmaya başladı"dedi.

Aksakal Didim'de Ak Parti Adayının DSP'den Aday Olduğunu Unuttu
"Ülkeyi felakete sürükleyenler de hatalarını anladı. Her şeyin farkındalar sonlarının geldiğini görenler bir birine tutunarak ayakta durmaya çalışıyor. İttifak aynı yolda yürüyenler arasında olur ama bugun ittifak yapanların hiç biri aynı yolda yürümüyor. Cumhur İttifakı dediler birisi bozkurt işareti yapıyor diğeri milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyor. Ve bunların ikisi ittifak yapıyor. Öbür taraftan Millet ittifakı dediler bir tanesi ben Cumhuriyetin sahibiyim, Atatürk’ün partisiyim diyor, yanında ittifak yaptığı parti Osmanlıya özlem duyan, Atatürk’e kefere diyen bir parti." eleştirisi yönelten Aksakal İki partili bir seçim yapılmaya çalışıldığını belirten " parsel parsel bölüşüyorlardı şimdi il il bölüşüyorlar" dediği ittifakları da “Bunların adı ittifak değil iltihattır ve bu ittifakta Amerika’ya yapılmış ittifaktır" diyerek eleştirdi.
CHP'nin ittifak sürecinde hep sağcı insanları aday gösterdiğini belirterek,Didim'de de mevcut iki başkan adayının birbirine benzediğini söyledi.
Didim'de üç adayla yarışa giriliyor bir halen mevcut CHP'li başkan diğeri de eski CHP'li başkan diyerek eleştiren Aksakal Ak Parti Adayının bir önceki dönem DSP'den aday olduğunu unutması şaşkınlık yarattı.
Açılışta konuşan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal hükümeti de eleştirerek “ Dünya’da kendi kendine yeten yedi ülkeden olan Türkiye samanını bile ithal eder hale geldi. İnsanlar pazardan soğanı da patatesi de artık sayıyla alıyor. Eskiden çuvalla alırdık şimdi sayıyla alır hale geldik” Diye konuştu.
Didim'de tertemiz bir adayla hizmete talip olduklarını belirten Genel Başkan Aksakal Didim Belediye Başkan adayı Reyhan Güner'i ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Süleyman Hışıroğlu halka tanıttıktan ilçe başkanlığı ve seçim ofisini göstererek "buraya bu güvercin yuvasına sahip çıkın" dedi.
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ve yanındakiler bir süre seçim ofisinde Didimlilerle sohbet ettikten sonra Akbük'teki vatandaşları da ziyaret etmek üzere ofisten ayrıldılar.
Geceyi Didim'de geçiren Genel Başkan ve yanındaki heyet sabah erken saatlerde Yalova'ya gitmek üzere Didim'den ayrıldılar.