Gurbetçinin Sokağa Saçılan Paralarını Toplayan Esnaflara Teşekkür Belgesi Verildi


Geçtiğimiz günlerde Didim’e tatil için gelen bir turist aracına binerken düşürdüğü bin sterlin rüzgarın da etkisiyle sokağa dağılmıştı. Bu parayı gören çevre esnaflarından olan Fırat Durmaz ve Resul Sarı ise

 Paylaş


Geçtiğimiz günlerde Didim’e tatil için gelen bir turist aracına binerken düşürdüğü bin sterlin rüzgarın da etkisiyle sokağa dağılmıştı. Bu parayı gören çevre esnaflarından olan Fırat Durmaz ve Resul Sarı ise paraları tek tek toplayarak sahibine ulaştırmışlardı.

Esnaf Odasından Teşekkür Plaketi
Gösterdikleri hoşgörü ve misafirperverliklerinden kaynaklı Esnaf Odası Başkanı Şerif Erul “Didim’de güzel şeylerinde olduğunu, insanlığın ve misafirperverliğin bitmediğinin kanıtıdır. Didim’de bulunan esnafların kötü olduğuna dair söylentiler de vardı ama görüyoruz ki Didim’de gerçekten güzel ve düşünceli esnaflar da var. Birbirimizi suçlamadan hep beraber çalışırsak Didim daha güzel bir yer olur. Bizlere gösterdikleri örnek davranışlardan kaynaklı Fırat Durmaz ve Resul Sarı’ya teşekkür ediyoruz” dedi.
Teşekkür belgesini alan Sarı ve Durmaz ise gösterdikleri tutumdan kaynaklı insanlığın ölmediğini, Didim’e gelen herkese misafirperverlikle yaklaşılması gerektiğini dile getirdi.

Geçtiğ