“Gözünaydın didim başkanlığa talibim”


Geçtiğimiz hafta  bürokrasideki ve yerel yönetimlerdeki deneyimleri ile kendisini tartışmaya açan Hasan Sani güneş, Akbük’te düzenlediği basın toplantısıyla CHP’den belediye başkan aday adayı olduğunu söyle

 Paylaş


Geçtiğimiz hafta bürokrasideki ve yerel yönetimlerdeki deneyimleri ile kendisini tartışmaya açan Hasan Sani güneş, Akbük’te düzenlediği basın toplantısıyla CHP’den belediye başkan aday adayı olduğunu söyledi.
Daha önce (17 Şubat 2018) gazetecilerle buluşan Hasan Sani Güneş aday adayı olmayı düşündüğünü ancak önce kendisini tartışmaya açarak tanıtmak istediğini belirtmişti.
Akbük’teki bazı sitelerin yöneticileri ve STK Temsilcileriyle kahvaltılı bir toplantıda buluşan Hasan Sani Güneş: 16 yaşından itibaren CHP gençlik kollarında başlayan siyasi hayatında ilerleyen yıllarda kamuda çeşitli kademelerde görev yaptığını anlattı ve bürokrasi kariyerindeki tecrübeleri şöyle sıraladı. Etibank Genel Müdürlüğünde Danışmanlık, Sincan’da Belediye Başkan yardımcılığı, Ankara Yeni Mahalle de Batıkent projesini genel koordinatörlüğünü, Mersin Büyükşehir Belediyesinde Genel Sekreter yardımcılığı ve İzmir Konak Belediyesi’nde Başkan Danışması ve KONSEV Genel Müdürlüğünü yürüttüğünü, 32 yıllık kamu görevleri sırasında sosyal demokrat belediyecilik anlayışı hakkında bilgi birikimi olduğunu söyledi.
Siyasi geçmişinin de gençlik yıllarına dayandığını belirten Güneş: 1980 öncesi Ankara Yenimahalle Gençlik Kolları başkanlığı yaptığını, CHP Yerel yönetimler komisyonu üyeliği, kurultay delegeliği ve yüksek disiplin kurulu üyeliği yaptığını ve şimdi de ticaretle uğraştığını söyledi.
1954 doğumlu olan Hasan Sani Güneş aday adaylığı süreci öncesi CHP genel merkezinin aday belirleme kriterleri gereği yerelden başlayan bir takım çalışmalar yürüteceğini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün söylediği gibi adayların sahada olması gerektiğini yapılacak eğilim yoklamalarında sahada olanları değerlendirileceğini bildiğini, yapılacak kamuoyu yoklamaları ve eğilim değerlendirmesi sonrası Genel Merkez tarafından aday olarak belirlenmez ise meclis üyeliği gibi bir görevi kabul etmeyeceğini, kendisi aday gösterilirse de aday adayı partilileri meclis üyesi yapmayacağını belirtti.
Didim halen CHP’li bir belediye başkanının olduğunu ve çok iyi çalıştığını da söyleyen Güneş, kendisinin daha iyi yöneteceği, kendisinin bilgi birikimi ve yerel yöneticilik konusunda vizyonu ve özgüveni olduğunu belirterek, geçmiş kamu görevleri ve siyasi hayatında hiçbir kötü çizginin olmadığı vurgusunu da yaparak Didim için hayata geçebilecek projelere hazırlandığını bu projelerin kendisinin aday gösterilmemesi durumunda partinin göstereceği aday ile paylaşabileceğini söyledi.
“Gözün Aydın Didim Aday Adayıyım”
Daha önce ki toplantılarında kendisine slogan olarak seçeceğini belirtiği Gözün Aydın Didim Hasan Sani Güneş Başkan oluyor” sloganını bu toplantıda da yineleyen Güneş bu sefer “Gözün Aydın Didim Aday Adayıyım” dediğini söyledi “seçilmem durumunda parti rozetimi çıkarmayacağım, aksine Sosyal belediyecilik anlayışının parti kimliğimle nasıl yerine getirilebileceğini göstereceğim. Sosyal belediyecilik siyaset odaklı değil, insan ve çevre odaklıdır. Bunu görmüş olacaklar” dedi.Geçtiğ