Gönüllüler Öğrencilere Oyun Parkı Yaptı


Didim Kent Konseyi Gönüllüler grubu Didim Arif Nihat Asya İlkokulu öğrencileri için çeşitli oyun ve spor malzemelerinin bulunduğu bir park yaptırdı. Açılış Kaymakam Türköz’ün katılımıyla açılışı yapılan&

 Paylaş


Didim Kent Konseyi Gönüllüler grubu Didim Arif Nihat Asya İlkokulu öğrencileri için çeşitli oyun ve spor malzemelerinin bulunduğu bir park yaptırdı.
Açılış Kaymakam Türköz’ün katılımıyla açılışı yapılan Didim Kent Konseyi bünyesinde bulunan ve ilçede yerleşik olarak yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların yer aldığı Gönüllüler grubunun katkılarıyla Didim Arif Nihat Asya İlkokulunda yapılan parkın açılışına İlçe Kaymakamı Mehmet Türköz, İlçe Milli eğitim müdürü Recep Akdemir, Didim kent konseyi başkanı Osman Ayyıldız, Okul Müdürü Serkan Balı ve Gönüllüler Grubu ve öğrenciler de katıldı.
Açılış öncesinde okul öğrencileri kurslarda edindikleri tecrübeyle keman ve gitarlarıyla hazırladıkları müzik dinletisini verdiler. .
Parkın açılışında konuşan Okul müdürü Serkan Balı, Okul öğrencilerinin ve velilerin yeni bir park yapılması noktasındaki taleplerine Kent konseyinin duyarsız kalmadığını belirterek, parkın yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.
Didim kent konseyi başkanı Osman Ayyıldız ise ilçedeki yerleşik yabancıların bulunduğu gönüllüler grubu ile uzun süredir ilçe genelindeki okullarda bir çok açılış ve etkinlikler yaptıklarını ifade etti.
Didim Kaymakamı Mehmet Türköz ise konuşmasında Didim’de nüfusun ’nu kadar yabancı uyruklu vatandaşların bulunduğu ve kentlilik bilincinin yerleştiğini belirterek “yaklaşık 1,5 yıldır Didim’deyim. Daha önceki yıllarda da gönüllüler grubu ilçede bir çok bağış ve etkinlik yapmışlar bugün de onlardan birindeyiz. Öğrenciler için yapılan bu anlamlı armağana teşekkür ediyorum.”dedi.
Konuşmaların ardından Kaymakam Türköz, Kent konseyi başkanı Ayyıldız’a teşekkür plaketi verdi. İlçe milli eğitim müdürü Akdemir’de gönüllüler grubu üyelerine teşekkür plaketi verdi.
Kaymakam Türköz daha sonra öğrencilerle birlikte parkın açılışını gerçekleştirdi.