Erol Yıldız

Tüm Yazıları


Geçmişi sakın unutmayın beyler

  • 12 Aralık 2018 Çarşamba


Şimdi merak ediyorum. Acaba gördüklerim rüya mıydı? Pek de rüya gibi gelmedi bana. Yaşananların üzerinden henüz bir yıl bile geçmedi. 15 Temmuz günü yaşanan alçakça girişimin ardından halk sokaklara döküldü. İktidar partisi ve muhalefet partileri hep birlikte bayraklarını alarak meydanlara çıktılar. Özellikle iktidar partisi yönetici ve vekilleri bu işin öncüleri oldular. Şimdi tanıdığım birkaç AKP’li vekile sormak istiyorum. İsmen sormayacağım. Onlar kendilerine sorduğumu anlayacaklar. Çünkü ben hep soruyorum fakat onlar ağızlarını açıp bir kelime cevap vermiyorlar. Buna vereceklerini umuyorum.

Bu ülkenin kurucusu Atatürk için yapılan kötü sözlerin ardından tepkilerin çığ gibi arttığını görmekteyiz. 15 Temmuz gecesinde Atatürk’e ve Türk bayrağına sığınanlar, şimdi nerede diye düşünüyorum. Fazla bir beklentim yok aslında. Sadece şunu söylemem lazım. O gün konuşulan Atatürk sevgisi ne oldu birden. Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük bir devlet olduğunu, bölünmez bütünlüğünü savunanlar şimdi nerede diye merak etmekteyim. Sanırım gözlerine perde geldi, göremiyorlar.
Memleketin yapısıyla oynamak için insanlara birileri lafı atıyor, sonra seyrediyor. Bakalım ne olacak, eğer ses çıkmazsa peşine bir başkası, çıkarsa sesimizi kesip kuyruğumuzu sıkıştırır otururuz diyorlar. Hakaret eden bu kişilere ne desek bilemiyorum. Burada hakaret bile az kalır da, bizim gibi kültürlü çağdaş kişilere yakışmaz. Aslında yapılanların bilinçli olduğunu biliyorum. Bilerek ve kışkırtıcılıkla yapılıyor. Hadi bu zihniyetler bir yana. Şimdi asıl ben MHP’li yöneticilere sormak istiyorum. Siz değil miydiniz, bu vatanı asla kimse bölemez, bu vatan üç beş eşkıyanın isteğiyle idare olmaz. Bu vatan Atatürk ilkelerine bağlı olarak yaşayacaktır diye. Bunları siz söylediniz değerli yöneticiler. Ben uydurmuyorum. Ben bu değerleri doğduğumdan beri hiç geri kalmadan söyleyenim. Peki ne oldu da şimdi bunlar değişti. Atatürk’e küfür edecekler, bu utanmazlara MHP ses çıkarmayacak. Olacak iş değil. Hani sizin bu vatana ve Atatürk’e olan saygınız? Demek ki menfaatler ortaya çıkınca her şey değişiyor. Ben tabanından en azda olsa bir şeyler bekliyorum. Ata’ya ve ailesine yapılan saygısızlıklara dur demelidirler. Bu ülkeyi sadece çağdaş insanlar koruyacak değil ya.
Öfkenin yükseldiği konu çok önemlidir. Bu konu vatanın bölünmez bütünlüğünün simgesidir. Bu konuya söz edenlere vatan hainliğinden başka ne denebilir ki. Tarihmiş ne tarihi. Tarih isteyen kalksın Türkiye tarihini iyi okusun. Atatürk için bunca laf edenler acaba hangi tarihi öne alıyorlar. Bunun adı intikamdır. İntikam alma hırsıdır. Atatürk bu ülkenin dindarlarına karşı en büyük desteği vermiştir. Sizin dindarım diyen meşhur kişiler bu ülkenin insanına bomba yağdırdığında neden Ata’ya sığındınız? Siz de biliyorsunuz aslında. Bu ülkenin geleceği Atatürk’ün çağdaş düşüncelerinde saklı olduğunu.