Geciken Tapu İşlemleri Emlakçıyı Çileden Çıkardı


Didim'de artış gösteren gayrimenkul satışları dolayısıyla yoğunlaşan tapu dairesinde  iş yükü az sayıdaki memurla yapılmaya çalışılınca uzayan işlemler emlakçıları ve mülk almak ve satmak isteyenleri çil

 Paylaş


Didim'de artış gösteren gayrimenkul satışları dolayısıyla yoğunlaşan tapu dairesinde iş yükü az sayıdaki memurla yapılmaya çalışılınca uzayan işlemler emlakçıları ve mülk almak ve satmak isteyenleri çileden çıkarıyor.
Kısa süreliğine tatil amaçlı gelip Didim'den konut ya da arazi satın almak isteyenler işlemlerin uzaması ve tatillerinin sona ermesi nedeniyle işlemleri iptal edip geri dönmek zorunda kalıyorlar. Bu durumdan şikayetçi olan vatandaşlar bu duruma çözüm üretilmesini istiyorlar.
Didim Tapu Müdürlüğü önünde bu durumu protesto eden Didimli emlakçı Vedat Demirhan,çözümün özellikle yaz döneminde personel sayısının artırılması iş yoğunluğu az olan ilçelerden Didim'e geçici görevle de olsa personel takviyesinin yapılmasının sorunun çözülmesinde bir parça da olsa yardımcı olabileceğini belirtti.
Demirhan; "Vatandaşlar 1 ya da 2 haftalık tatil için geldikleri Didim'de taşınmaz almak istiyorlar. İşlemlerin başlaması nedeniyle tatilinden feragat eden bazı vatandaşlar izin süreleri bitimine adar sonuçlanmayan işlemler yüzünden alışverişten vazgeçmek durumunda kalıyorlar.
Bu durum emlakçılar olarak bizleri mağdur etmesinin yanı sıra, tapu işlemleri sırasında alınan değerli kağıt bedelleri ve %0.4'e varan vergi kaybına da neden oluyor. Kendi işlerimden bunu yaşıyorum ve birçok emlakçı arkadaşımın da bu durumdan mağdur olduğunu biliyorum.
Didim gibi yaz sezonu yoğunlaşan bu işlemler için bir çözüm bulunmalı, mutlaka personel takviyesi gereken bu durumun bir an önce halledilmesini bekliyoruz" dedi.

Didim'de, artış, gösteren, gayrimenkul,