Gazalcı'ya Tek Gün Yetmedi


Didim Belediyesi tarafından düzenlenen yazarlar festivalinde okurlarıyla buluşan eski milletvekili Mustafa Gazalcı, Adress Cafe'de de okurlarıyla buluştu. 2 Dönem CHP Milletvekilliği yapan eğitimci Mustafa Gazalcı hafta so

 Paylaş


Didim Belediyesi tarafından düzenlenen yazarlar festivalinde okurlarıyla buluşan eski milletvekili Mustafa Gazalcı, Adress Cafe'de de okurlarıyla buluştu.
2 Dönem CHP Milletvekilliği yapan eğitimci Mustafa Gazalcı hafta sonu Yazarlar Festivalinde okurlarıyla buluştuktan sonra gelen istek üzerine Didim'de bir kafede yine okurlarıyla buluşup sohbet etme fırsatı buldu.
Eğitimci kimliği nedeniyle Türkiye'deki eğitin politikalarını takip ettiğin söyleyen Yazar Mustafa Gazalcı, "Cumhuriyet dönemiyle başlayan eğitim seferberliğinde Köy Enstitülerinin başarısını ve eğitim de çağa ve ülkeye uygun eğitimciler yetiştirilen bu enstitülerinin Cumhuriyet döneminin en parlak eğitim politikası yürütülen yıllar" olduğunu söyledi ve Türkiye'de Köy Enstitüleri ile başlayan aydınlanmanın bazı kesimleri rahatsız etmesinin ardından kapatılma sürecini de anlattı. Didim'de gördüğü ilgiden çok memnun olduğunu söyleyen Gazalcı, eğitimin, üzerinde planlar yapılacak ve başka modellerin uygulanması deneme yanılma yöntemli bir politika ile başarıya ulaşamayacağına da vurgu yaptı.
Söyleşi bitiminde kitaplarını da imzalayan ve okurlarının sorularını da cevaplayan Gazalcı'nın söyleşisine, CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak, Kadın Kolları Başkanı Figen Baki Gençlik Kolları Başkan Süleyman Çulha ve çoğu öğretmen olan okurları da katıldı.

Didim, Belediyesi, tarafından, düzenlene