Fethi Sekin İsmi Karakola Verilecek


Geçtiğimiz günlerde bir gurup duyarlı vatandaşın   İzmir'deki terör saldırısını önleyen ve şehit Polis Memuru Fethi Sekin isminin Didim'deki karakola verilmesiyle ilgili olarak topladıkları imzayı Didim Kaym

 Paylaş


Geçtiğimiz günlerde bir gurup duyarlı vatandaşın İzmir'deki terör saldırısını önleyen ve şehit Polis Memuru Fethi Sekin isminin Didim'deki karakola verilmesiyle ilgili olarak topladıkları imzayı Didim Kaymakamı Mehmet Türköz'e vermesinin ardından vatandaşların bu isteği Kaymakam Türköz tarafından ilgili bakanlığa ulaştırılmış ve bu konuda Didim'deki tek karakol olan Altınkum Polis Karakolunun adının değiştirilerek Şehit Fethi Sekin Karakolu olması talebi iletilmişti.
Didimli işadamlarından Bünyamin Karahan ve Aleattin Doğan'ın öncülük ettiği bu girişim bakanlık tarafından da kabul edildi ve olur yazısı 5 Aralık 2018 günü itibariyle imzalandı.
Önümüzdeki günlerde yine işadamları tarafından yapılacak olan tabela törenle yerine takılacak.
Bilindiği Didim Belediyesi Didim'de düzenlediği bir parka Şehit Fethi Sekin adı verilmiş ve parkın açılışında Vali Yavuz Selim Köşger ve Aydın'dan birçok bürokrat Didim'e gelmişti.
Polis Memuru Fethi Sekin 2016 yılında İzmir Adliyesine yönelik silahlı saldırıyı önlemiş ancak burada yaşanan çatışma sırasında şehit olmuştu.