Festivale Kurumların Katkısı Renk Katıyor


10 Mayıs Dünya Engelliler Gününde başlayıp  günü başlayıp 18 Mayıs günü sona erecek olan EngelsizFest Altınkum Yalı Caddesi üzerinde devam ederken kurum ve kuruluşların festivale destekleri de devam ediyor. Did

 Paylaş


10 Mayıs Dünya Engelliler Gününde başlayıp günü başlayıp 18 Mayıs günü sona erecek olan EngelsizFest Altınkum Yalı Caddesi üzerinde devam ederken kurum ve kuruluşların festivale destekleri de devam ediyor.
Didim Çocuk Akademisi Kreş ve Gündüz Bakımevi ile Çiçek Bahçesi Kreş ve Gündüz Bakımevi öğretmenleri ve yöneticileri festival alanında kurdukları stantta çocuklar için atölye çalışması sürdürdüler.
Festivale gelen çocuklarla birlikte çeşitli objeleri boyayan ve çocukların yüzlerine ve ellerine çeşitli şekillerden sevimlilik katan okul idarecileri, okullarında engelliler için çeşitli farkındalık etkinlikleri düzenleyerek öğrencilerine engelli arkadaşları ile engelsiz bir yaşamın sürdürülmesi eğitimin verdiklerini, sosyal sorumluluk projelerinde yer aldıklarını ve bu günde Didim Yöresi Engelliler Derneğinin (DİYED) festivaline katkı sunmak için alanda bulunduklarını belirttiler ve festivale gelen engelli engelsiz tüm çocuklarla da engelsiz bir yaşam sloganıyla birlikte olduklarını belirttiler.
Festival alanındaki Çocuk Atölyesini ziyaret eden DİYED Başkanı Bedri Altıntaş'ta festivalin paydaşı olan tüm kurumlara olduğu gibi Çocuk Akademisi ve Çiçek Bahçesine festivale kattıkları renkten ve katkıdan dolayı teşekkür etti.
ADD'de Festival Alanında Bedava Kitap ve CD Dağıttı
Atatürkçü Düşünce Derneği Didim Şubesi EngelsizFest Alanında kurdukları stantta derneğin tanıtımını yapmak ve ziyaretçilerle sohbet etmenin yanısıra Anıtkabir Komutanlığından getirdikleri Atatürkü ve Anıtkabiri tanıtan kitap ve CD'lerden hediye ediyorlar.
Dernek Başkanı Türker Bacaksız ile birlikte yönetim kurulundan bir üyenin mutlaka bulunduğu stantta gelenlere derneğin Türkiye çapında ve Didim'deki çalışmaları hakkında bilgi verip isteyenlerin derneğe üye olmaları isteniyor. Üzerinde Atatürk resimleri olan çeşitli objeler de bağış karşılığı ziyaretçilere armağan ediliyor.

10, Mayıs, Dünya, Engelliler, Gününde, b