Festival Alanında Ödüllü Kısa Film


Bu yıl 3. Kez düzenenlen Türkiye’de ki tek Avrupa’da ki ikinci olan Vegan Festivali ilk gün seminerler ve söyleşiler hız kesmeden devam etti. Yönetmen ve yapımcı olan Elif Sözen ilk kısa filmi olan ‘Kutlama’ adl

 Paylaş


Bu yıl 3. Kez düzenenlen Türkiye’de ki tek Avrupa’da ki ikinci olan Vegan Festivali ilk gün seminerler ve söyleşiler hız kesmeden devam etti.
Yönetmen ve yapımcı olan Elif Sözen ilk kısa filmi olan ‘Kutlama’ adlı eseriyle bir çok yerde ödülü hak etmiş. Vegan festivalinin ilk gününde söyleşi yapan Tuğçe Madayanti Dizici ve Elif Sözen “Filmlerde oynatılan canlıların, hayvanların setlerde yaşadığı zorlukları anlatmak istiyorum. Hayvanların yaşam haklarını film çekerken de ihmal edilemez. Sanat eseri ürettiğini düşünen insanlar hayvanları katlediyor. Bizler de bunun önün geçmek için sette ki canlıların da zarar görmemesi için HAYTAP’a ulaşabilirsiniz. “ şeklinde konuştu.
Akşam sahne alacak sanatçı Pamela’dan önce Elif Sözen’in ‘Kutlama’ adlı kısa filmi konser alanında izletildi. İzleyenler kısa filmin sonunda hoş bir sürprizle karşılaşınca, duygularını alkış ve kahkahalarla dile getirdiler.

Bu, yıl, 3., Kez, düzenenlen, Türkiye’d