Fahri Hemşerimiz Baraner Kaz Dağlarına Sahip Çıkıyor


Didim Belediye Meclisi tarafından "Fahri Hemşerilik" beratı verilen Turizmci Hüseyin Baraner yaklaşık 50 bin kişi ile başlatılan Kaz Dağlarına Sahip çıkma eylemine katıldı. Aynı zamanda Dünya Kardeş Şehirler Turizm

 Paylaş


Didim Belediye Meclisi tarafından "Fahri Hemşerilik" beratı verilen Turizmci Hüseyin Baraner yaklaşık 50 bin kişi ile başlatılan Kaz Dağlarına Sahip çıkma eylemine katıldı. Aynı zamanda Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri de olan Hüseyin Baraner, Kanadalı Alamos Gold şirketinin Çanakkale Kaz Dağları'ndaki maden faaliyetlerini durdurması için Kanada Başbakanı Justin Trudeau'ya mektup yazmış, mektupta siyanürlü madencilik faaliyetlerinin durdurulması talebinde bulunmuştu.
Kaz Dağları ile ilgi eylemlere katılan Didim'in Fahri Hemşerisi Hüseyin Baraner'in önümüzdeki günlerde belediye tarafından başlatılacak olan Didim Tarıma Dayalı Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi'nin Didim'e kurulmamasına yönelik eylemlere de katılması bekleniyor.
Trudeau’dan Baraner’e Kazdağları cevabı
Kanada Başbakanı Justin Trudeau ise Baraner’in mektubuna cevap yazarak, "Sayın Baraner mektubunuzu aldık. Madde madde yakinen olayları takip ediyoruz. Bundan emin olabilirsiniz. Bu konu ile ilgili bakanlığa talimat verildi. Her şeyi araştırıyoruz. Bizi haberdar ettiğiniz için teşekkür ediyorum" dedi.


Didim Be