reklam alanı

Erzincanlılar çıkan haberlere tepki gösterdi


Didim Erzincanlılar Derneği Başkan yardımcısı Niyazi Ağaç,  basın toplantısı düzenleyerek dernek üyesi kadınlarla ilgili bazı basın kuruluşları sosyal medyada ki açıklamalara tepki gösterdi.  Didim

 Paylaş


Didim Erzincanlılar Derneği Başkan yardımcısı Niyazi Ağaç, basın toplantısı düzenleyerek dernek üyesi kadınlarla ilgili bazı basın kuruluşları sosyal medyada ki açıklamalara tepki gösterdi.
Didim Erzincanlılar Derneği üyesi kadınların geçtiğimiz günlerde Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’a yaptığı ziyaretin bazı basın kuruluşları ve sosyal medyada farklı şekilde ele alınması konusuyla ilgili olarak Didim Erzincanlılar Derneği Başkan yardımcısı Niyazi Ağaç basın toplantısı düzenledi. Dernek binasında gerçekleşen basın toplantısında konuşan Ağaç “3-4 gündür derneğimizin isminin geçtiği bazı haberler yapıldı. Bu haberlerden üzüntü duymaktayız. 2 senedir Didim’de bütün partilere, kurumlara, herkese eşit mesafe davranan yöresel bir derneğiz. 11 Eylül günü dernek olarak Didim Belediye Başkanı ile gelişen olaylarla ilgili dernek yönetimi ve üyeleri olarak ziyarette bulunduk ve bu olayın kumpas olduğuna inandığımızı belirterek net tavrımızı ortaya koyduk” dedi.

“Avukatlarımızı harekete geçirdik”
Ağaç, “9 Ekim günü dernek lokali ile gelişen bir sıkıntıyı, belediyeye iletmek üzere görüşme talep ettik. 3 kadın yönetim kurulu üyesi ile dernek üyesi 2 kadın arkadaşımız olmak üzere 5 kişilik kadın üyelerimiz konuyu iletmek üzere belediye başkanımızı ziyaret ettik. Başkanla yapılan görüşmede dernek lokali ile ilgili sıkıntı anlatılıyor. Sonrasında basından sorumlu arkadaş Deniz başkanın yanında olduğumuzu belirten bir paylaşım yapıyor. Zaten biz bunun önceden söylemiştik. Bazı basın kuruluşları ile ilgili avukatlarımızı harekete geçirdik” ifadelerine yer verdi.
“İhraç ettik”
Ziyaretle ilgili dernek üyesi bir kadının paylaşımı ile ilgili dernekten ihraç edildiğini belirten Ağaç, “Bu komplonun içinde dernek üyesi bir kadın arkadaşımızın daha öncesinde belediye ile ruhsat problemi olan ve derneğimizle ilgisi olmayan bir durum. Bu arkadaşın belediyeye olan kini ve nefreti sonucunda bazı yayın kuruluşlarına röportaj vererek yalan beyanda bulunmuştur. Bizde kendisini ihraç ettik” dedi.