Erol Yıldız

Tüm Yazıları


Ergenekon iftirası son buldu

  • 05 Temmuz 2019 Cuma


Yazık değil mi bu insanlara, bu millete. Ergenekon diye uydurulan örgütün olmadığı konusunda Yargıtay kararını vererek davanın düştüğünü açıkladı. Dava düştü elbette. Bundan böyle bakalım kimler konuşarak, bu dava hakkında muhalefet yapacak merak ediyorum. Bir zamanlar böyle yapılanmalar oldu. Biz bunların olduğunu biliyoruz diye düşünenler, şimdi bakalım hangi tavrı göstererek ak kaşık gibi olacaklar.

O yılları hatırlamak istemiyorum ama tüylerimin diken diken olduğu yıllardı. Dişlerimi sıkmaktan kırılacak diye korkuyordum. Sesimiz çıksa ne olur endişesi vardı. Damga yemek ve anında tutuklanma korkusunu bütün ülkede yaşayan muhalefet ve iktidar ayırmadan tüm basın bu korkunun içinde yıllarca sesini çıkaramadı. Yüreği güçlü, kalemini satmayan yazarlar elbette yazdılar. Sonucu olarak, yıllarını verdikleri cezaevi günleriyle ömürlerini harcadılar. Boşu boşuna cezaevi köşelerinde günlerini geçiren bu kişilerin günahlarını kim çekecek? Bu işin sonucu özürle bitmez. Özür bu işi aklamaz diye düşünüyorum. Bir insanın geleceğini safsata ile karartmak kimseye haklılık getirmiyor.
Dünyanın en büyük ve düzenli ordusuna sahip olan ordumuz, mahremine girilerek, kozmik odası açtırılarak, Atatürkçü bir çok Harbiyelinin görevinden apar topar alınarak içeriye tıkılarak yaşatılan bu kabus günleri aklanmıştır beyler. Asıl üzüntü, bu konuya destek olanların bunu nasıl ve hangi şartlarda hak olarak ödeyecekleridir. İçeriye tıkılan ve yıllarını feda edenlerin çektikleri ne olacak? İntihar edenler, ordudan atılanlar, kanser olup hayatını kaybedenler, dağılan aileler, başım derde girmesin diye görevinden ayrılan ve erkenden emekli olan Harbiyelilerin günahı neydi? Bunları yapan biri vardı. Bunu yapanları şimdi isteseler bile onu asla göndermeyen bir ABD var. Yapan ABD, işin erbabı orada yaşıyor. Peki burada kalıp da siyasetin içindeki bazılarının hiç mi suçu yok? Yazık demekten başka söz bulamıyorum.