Eren Erdem’in Kitapları Büyük İlgi Gördü


Didim Belediyesi katkılarıyla düzenlenen Altınkum 15. Yazarlar Festivali 9.gününde Eren Erdem’in yazdığı kitaplar imzalandı. Erdem’in kitaplarını, Vekilen CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Erdem’in kar

 Paylaş


Didim Belediyesi katkılarıyla düzenlenen Altınkum 15. Yazarlar Festivali 9.gününde Eren Erdem’in yazdığı kitaplar imzalandı.

Erdem’in kitaplarını, Vekilen CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Erdem’in kardeşi Erdeniz Erdem, Avukatı Onur Cingil, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel ve İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan imzaladı.
Festivalin 9.gününde Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Badeser Dumlupınar, DİTAB Başkanı Sevinç Karataş, CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak ve Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Çulha festivale katılanları yalnız bırakmadı.
O içeride, biz dışarıda esaret altındayız
Kitapları imzalamadan önce söz alan Avukat Onur Cingil “Her leyin çok güzel olduğu İstanbul’dan her şeyin zaten çok güzel olduğu bir şehre getirdik. 410 gündür Eren Erdem esaret altında. Bu dosyayı avukat olarak takip ediyorum ama bütün ülkenin takip ettiği bir noktada. 410 gündür o içeride esaret altında biz açık hava hapishanesi olan dışarıda. Bu hukuki bir dosya olmadığı için hukuki bir cevap veremiyoruz. Bu siyasi bir dosya, bu dosyayı hep birlikte sesimizi yükselterek, birlikte aşabiliriz. Eren Erdem’in özgürlüğü halka emanet” dedi.
Bu mücadele hak, hukuk, adalet mücadelesi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek “Eren Erdem önceki dönem milletvekilimiz, Parti Meclis üyemiz ama her şeyden önce suçsuz bir insan uzun bir süredir cezaevinde. Kurguya dayalı iddialar, kumpas davaları bir gün gelir mutlaka çöker. Bu dava da çökecektir çünkü bu dava haksız hukuksuz bir davadır. Biz Eren Erdem’in suçsuz olduğunu çok iyi biliyoruz. Eren Erdem’in bütün hayatı FETÖ tipi yapılanmalara karşı mücadeleyle geçti ama bugün FETÖ’ye yardım etmekten suçladığı için cezaevinde çünkü başka hiçbir şey bulamadılar. Dosya da aleyhinde tek bir delil bile bulunmamakta. Bu mücadele hak, hukuk, adalet ve demokrasi mücadelesidir. Eren Erdem’in özgürlüğünde ve haksız, hukuksuz davalarla cezaevlerinde tutulan herkesin özgürlüğünde buluşmak dileğiyle” dedi.Didim, Be