Engeller İyi Parti İle Kalkacak


Engelliler Haftası  kapsamında Didim Yöresi Engelliler Derneğinin düzenlediği dayanışmak için kortej yürüyüşüne İyi Parti Aydın Milletvekili aday adayı Atilla Avlayıcı’da katıldı. Kortej boyunca engellile

 Paylaş


Engelliler Haftası kapsamında Didim Yöresi Engelliler Derneğinin düzenlediği dayanışmak için kortej yürüyüşüne İyi Parti Aydın Milletvekili aday adayı Atilla Avlayıcı’da katıldı.
Kortej boyunca engelliler ve aileleri ile görüşen Avlayıcı’nın bu duyarlılığı Didimlilerin gözlerinden kaçmadı.
Seçim çalışmaları kapsamında Aydın’ın tüm ilçelerini ziyaret eden Avlayıcı, Partisinin ve kendisinin gördüğü ilgiden çok memnun olduğu söyledi ve “İyi Parti tüm Türkiye’de olduğu gibi de Aydın’da da büyük ilgi görüyor. Halkımız bizi yalnız bırakmıyor ve teveccüh gösteriyor.
25 Haziran sabayı Genel Başkanımız Cumhur başkanı olunca parti programımızda da bulunan engellilerin hak ve taleplerini içeren tüm yaptırımlar hayata geçecek ve Türkiye İyi Olacak hayatın tüm alanında olduğu gibi Engeliler için de Engeller ortadan kalkmış olacak dedi.
“Herkesin her an engelli adayı olduğunu unutmamak gerek diyen Avlayıcı, engellerin iyilikle ve sevgiyle ortadan kalkacağını belirtti ve 25 Haziran’dan sonra parti tüzünde olduğu gibi “İyi Parti iktidarında engellilerinde tüm vatandaşlar gibi toplumsal yaşamın tüm alanlarına aktiff olarak kalımlarını sağlamak ve ayrımcılığa uğramadan insan haklarından yararlandırılmaları ve toplumsal hayata kalmaları için onlara yönelik sosyal hizmet faaliyetlerine ilişkin yöntem ve standartlar belirlenecek, mimari açıdan engellilere daha kolay hizmet sunumu sağlayacak yaşam ortamları oluşturulacak, bu alanda faaliyet gösteren kamu birimleri ile gönüllü kuruluşlar arasında iş birliği ve koordinasyon sağlanacak” dedi.
İyi Parti iktidarında Engellilere yönelik olarak yapılacak çalışmalarda “Yoksul veya kimsesiz engelliler için “mutlu yaşam merkezleri” kuracağız; onları mümkün olan ölçüde evinden ve sosyal çevresinden ayırmadan; beslenme, barınma, sağlık ve temizlik hizmetleri periyodik olarak yürüteceğiz.
Bakıma muhtaç engelli aile bireyleri ile ilgilenmek durumunda olan kişilere, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından daha kapsamlı ev bakım hizmetleri verilecek. Çalışma koşulları özel durumlarına göre düzenlenecek. Engelli bireylerin ve ailelerinin kendi sahalarında bilgi görgü ve tecrübelerini aktarmaya devam etmelerini sağlayacak gönüllü “Bilge Danışman” statüsü getireceklerini” belirten avlayıcı, kortej sonrası festival alanında da bir çok engelli ve ailesi ile görüştü.

Engelliler, Haftası