En yaşlı didimli’ye vefa ziyareti


Didim Rumeli Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Başak Kamacı Budak ve dernek üyeleri, Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde en yaşlı Didimli Ganime KARACA’yı ziyaret etti.   Resmi kayıtlara gö

 Paylaş


Didim Rumeli Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Başak Kamacı Budak ve dernek üyeleri, Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde en yaşlı Didimli Ganime KARACA’yı ziyaret etti.

Resmi kayıtlara göre 1916 doğumlu olan 103 yaşındaki Bulgar Göçmeni Ganime KARACA’nın gerçek yaşının 108 olduğu tahmin ediliyor.

Dernek Başkanı Başak Kamacı Budak, yaşayan en yaşlı Didimli KARACA’ya gerçekleştirdikleri bayram ziyareti ile Didim’in tüm yaşayan çınarlarının bayramlarını kutladıklarını ifade etti.

En yaşlı olması nedeniyle Ganime Karaca’nın tüm Didimlilerin sembolü olarak seçtiklerini belirten BUDAK, “Ganime Ninemizin nezdinde tüm Didimli büyüklerimizin bayramlarını kutlar, ellerinden öperiz” dedi.

108 yaşındaki Ganime Karaca, bayram ziyaretinden duyduğu mutluluğu gözleri dolarak ifade etti.
Gerçekleştirilen ziyarete Dernek Başkanı Başak Kamacı Budak ile birlikte; Başkan Yardımcısı Berrin Muslu, Yönetim Kurulu Üyesi Bülent İlter ve bir önceki dönem Dernek Başkanı Gülay Zübeyde Muslu Yalçın da katıldı.