reklam alanı

EMEP İlçe kongresini gerçekleştirdi


Emek Partisi Didim İlçe Örgütü 7. Olağan kongresini gerçekleştirdi. Emek Partisi Didim İlçe Örgütü Kazım Temiz’in başkanlığında yeni ilçe yönetimini belirledi.  “Saldırılar artıyor”Belediye düğ

 Paylaş


Emek Partisi Didim İlçe Örgütü 7. Olağan kongresini gerçekleştirdi. Emek Partisi Didim İlçe Örgütü Kazım Temiz’in başkanlığında yeni ilçe yönetimini belirledi.

“Saldırılar artıyor”
Belediye düğün salonunda pandemi koşullarına uygun yapılan İlçe kongresi öncesi Başkan Kazım Temiz konuşma yaptı. Temiz “Pandemide fabrikada atölyelerde işçiler çalıştırılıyor. Kovid-19’a yakalanıp onlarcası ölüyor. Pozitif çıkan işçiler çalıştırılmaya devam ediyor. Sağlık emekçileri canını dişine takmış pandemi ile mücadele ediyor, insanları kurtarmaya çalışıyor, hayatlarını kaybediyorlar. Ama olmadık hakaret, saldırı ve tehditle karşı karşıya kalıyorlar. Test dahi yaptıramıyorlar. 8-10 defa test yatıranlar ise utanmadan yüzleri dahi kızarmadan yaptırdıkları testlerin sayısını söyleyebiliyorlar. Pandemi bahanesi ile basın açıklamalarına dahi izin verilmezken iktidardan yana olan tüm etkinlikler şatafatıyla devam ediyor. Adalet yok olmuş, iktidarı eleştiri dahi suç sayılır hale gelmiştir. Saldırılar artıyor; barolar birliği, tabipler odası, mimar ve mühendisler odaları başta olmak üzere demokratik kitle örgütlerine, sınıftan yana olan sendikalara hatta siyasi partilere savaş açılmışçasına saldırılıyor. Anayasa mahkemesinin kapatılması dahi dillendiriliyor” dedi.

“Ya hep beraber ya hiçbirimiz şiarı ile mücadeleye diyoruz”
Temiz, birlikte mücadele kavramını vurgulayarak “Mevcut iktidarın yıllardır sürekli değişikliklerle gerici, yobaz ve bağnaz hale getirdiği eğitim sistemini bile uygulamakta yetersiz olduğu bu pandemi döneminde görülmüştür. Ekonomi tepetaklak, halk perişan, işsizlik alabildiğine büyümüş, genç işsizlik yüzde 35'lere dayanmış durumda. İnsanlar çöpten yiyecek toplayacak duruma düşmüş ancak ülke ekonomisi uçuyor. Ülke insanı her güne yeni bir zamla uyanıyor ancak enflasyon düşüyor. Türk lirasının değeri düşüyor, halkın alım gücü azalıyor. Uçanlar işçi ve emekçilerin alın terinden kamu ihalelerinden çevreyi mahvedip rant sağlayanlardır. Kısaca değindiğim bu durum tek adam yönetiminin saldırılarını arttırarak devam ettiğini göstermektedir. Buna karşı topyekün bir mücadele ağı örmek zorundayız. Sistemden zarar gören tüm kesimlerin ortaklaşacağı bir Emek ve Demokrasi Cephesi yaratmak, mücadeleyi ortaklaştırmak hepimizin görevi olmalıdır. Böyle gitmeyeceği bellidir, ancak aslolan bizlerin ne yapacağıdır. Ya hep beraber ya hiçbirimiz şiarı ile mücadeleye diyoruz” ifadelerine yer verdi.
Çalışma ve mali raporların da sunulduğu kongrede 3 yıl boyunca yapılan çalışmalar aktarıldı. İlçe yönetim kurulu ve il delegelerinin seçildiği kongrede oylamanın ardından Kazım Temiz Emek Partisi Didim İlçe Örgütü Başkanı oldu.