Elif Kanlıoğlu doğum gününde dostlarını bir araya getirdi


10 Ekim Ankara Gar katliamında hayatını kaybeden Elif Kanlıoğlu adına yapılan parkta, 10 Ekim Didim Umut Tiyatrosu Kültür Sanat Turizm ve Barış Derneği, Elif Kanlıoğlu’nu doğum gününde andı. Doğum gününe Kanlı

 Paylaş


10 Ekim Ankara Gar katliamında hayatını kaybeden Elif Kanlıoğlu adına yapılan parkta, 10 Ekim Didim Umut Tiyatrosu Kültür Sanat Turizm ve Barış Derneği, Elif Kanlıoğlu’nu doğum gününde andı.
Doğum gününe Kanlıoğlu’nun ailesi, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Belediye Meclis Üyeleri, Emek Partisi Genel Başkanı Gürkan, Didim Cemevi Derneği Başkanı Hüseyin İlhan, Siyasi parti ve STK Temsilcileri ve Didimli vatandaşlar katıldı.
Doğum gününde konuşan Dernek Başkanı Türkan Şener “Elif kızımızın doğum gününde buruk bir acıyla bir araya geldik. Biz yaptığımız her faaliyette Elif şahsında 10 Ekim Katliamında hayatını kaybeden 103 canımızın adını yaşatmaya çalışıyoruz. “dedi.
Hayatını kaybeden Elif Kanlıoğlu’nun annesi Öznur Kanlıoğlu, Elif’e yazdığı bir yazıyla duygularını paylaştı.
Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, bu parka Elif’in adı verilerek anısının yaşatılmasını istediklerini ancak keşke böyle acı anıları olmayan daha neşeli ve daha mutlu yerler olmasını istediğini belirterek “yine de Elif’in ruhunun şu anda burada olduğunu, adının yüzlerce insanı bir araya getirerek dayanışma içinde olduğu görmekten mutlu olduğunu hissediyorum” dedi. Halk olarak her zaman mazlumun yanında olunduğunu bildiğini ve ele ele yürek yüreğe zalimlerden ve katillerin karşısında durulabileceğini belirtti ve Elif’in adında tüm barış severleri bu parkın yaşaması için gayret göstermeye davet etti.
Emek, Barış, Kardeşlik Kazanacak
Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan Kanlıoğlu’nun kendinde bıraktığı izi anlattı. Gürkan “Biz Elif’i Elif olma mücadelesi verirken tanıdık. Bu mücadeleyi de nereye kadar götüreceğini göstermiş oldu. Doğum günün kutlu olsun Elif, iyi ki vardın. Elif şahsında katliamda yitirdiğimiz 103 barış neferi başta olmak üzere katliamlarda yitirdiğimiz bütün yurttaşlarımızı Elif nezdinde saygıyla anıyorum. Elif’in de katıldığı o hain katliamın gerçekleştirildiği mitingin barış mücadelesi aynı zamanda iş, emek ve ekmek mücadelesidir. Bu katliamın davasında da gördük ki devletin bu katliamda sorumluluğu var. bu katliamın göz göre göre gelmesinde pay sahibi var. bu katliamın aydınlanması ve sorumluların ortaya çıkarılması ve yargılanması için demokrasi mücadelesi adına bizim kaybettiklerimize sözümüz var. Elif Kanlıoğlu şahsında yitirdiklerimizi anarken diyorum ki emek kazanacak, barış kazanacak, kardeşlik kazanacak. “ dedi.
Elif’in adının yaşatılması için yapılan parkın yapımında desteği ve emeği geçen Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, DİTAB Başkanı Sevinç Karataş, Didim Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yılmaz, Didim Eğitim-sen Şube Temsilcisi Turgay Elçi ve Didim Cemevi Derneği Başkanı Hüseyin İlhan’a Umut ve Barış Ödülü takdim edildi. Program şiir ve müzik dinletisi ile devam ederken, Elif Kanlıoğlu için hazırlanan doğum günü pastası kesilerek etkinlik son buldu.

10, Ekim