Eğitim Sen Didim Temsilciliğinin 11.Olağan Genel Kurulu Yapıldı


Genel kurulda temsilcilik görevi yaparken KHK ile görevden ihraç edilen öğretmen Turgay Elçi bayrağı Hıdır Aydın Düzgün ve arkadaşlarına devretti. Eğitim Sen Temsilcilik binasında yapılan genel kurula Eğitim Sen A

 Paylaş


Genel kurulda temsilcilik görevi yaparken KHK ile görevden ihraç edilen öğretmen Turgay Elçi bayrağı Hıdır Aydın Düzgün ve arkadaşlarına devretti.
Eğitim Sen Temsilcilik binasında yapılan genel kurula Eğitim Sen Aydın Şube Başkanı Kadir Özdemir ve Didim Demokrasi Platformuna dahil Sivil toplum kuruluşları temsilcileri de katıldı. Genel Kurulda Divan Başkanlığına emekli öğretmen Asaf Pınarbaşı seçildikten sonra TÖS'den başlayan mücadele sürecindeki sendikacı öğretmenler anısına saygı duruşu yapıldı.
Genel kurula katılan Aydın Şube Başkanı Kadir Özdemir Eğitim Sen'in mücadele tarihindeki başarılı mücadelesi boyunca birçok baskıya maruz kalmalarına rağmen mücadele geleneğini sürdürdüklerini, parasız,eşit ve anadilde nitelikli eğitim öğretim mücadelelerinin devam edeceğini ve bu mücadele sürecinde tüm demokratik güçlerle birlikte yol almak istediklerini belirterek sendikanın mücadelesi gönül vermiş ve görev almış tüm üyelere teşekkür etti ve bayrak değişiminde yeni görev alacaklarda başarılar diledi.
Eğitim Sen Didim Temsilciliği görevini sürdüren Turgay Eçi çalışma raporu ve mali durum raporlarını okudu ve son 2 yıldır üye aidatlarının genel merkez payının gönderilmeden KHK ile görevden ihraç edilen öğretmenlere maddi ve manevi destek verdiklerini belirterek, verilen mücadele ile görevlerine geri döneceklerine emin olduğunu belirterek görev değişimi olsa da sendikadaki verilecek her türlü görevi sürdüreceğini belirtti.
Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde Hıdır Aydın Düzgün, Belkız Kahraman, Gülay Sezer, Murat Yüksel ve Emine Olcay Coşkun yeni yürütme kuruluna seçildi.


Genel, kurulda, temsilcilik, görevi, yapar