Erol Yıldız

Tüm Yazıları


Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir

  • 20 Temmuz 2019 Cumartesi


Değerli Dostlarım; Bu söz öyle basit bir söz değildir. Belirgin bir dikta tarafından değil, halkın kendi iradesiyle egemenliğini savunmasıdır. Bu ülkede yaşamakta olan büyük çoğunluk Atatürk’ün bu sözünün arkasındadır. Geriye kalanlar ise, egemenliğin kendisinde olduğunu bilerek kabul etmeden başkalarının yönetmesine kucak açmaktadır. Çıkarcı fikirler ile yapılan her türlü birliktelik sonucunu darbeler, diktaların idaresine götürerek, vatanı ayrıştırıyor. Burada tek çözüm, halkın bütünlüğünü kendisini göstereceği siyasilerin güzel düşüncelerinde olmalıdır.

Değerli Dostlarım; Geçen hafta 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişiminin üçüncü yıldönümüydü. Bu darbe girişiminin ardında kalanları irdelersek, tamamen siyasi çıkarların ortaya koyduğu ve ülke bütünlüğüne yapılmış bir kalkışma olduğu gözlenmektedir. Türk Ulusunun, Atatürk çizgisinden uzaklaşmasının bedelidir. Cumhuriyet rejiminin ortadan kaldırılarak başka rejimler isteğinin kargaşasıdır. Bu darbenin önemli ayağının, emperyalist güçlerin ülkemiz kurulmadan başaramadıklarının, başta ABD ve diğerleri kanalıyla ortadan kaldırmak için yapılmış soğuk savaşın eseridir.
Değerli Dostlarım; 15 Temmuz öncesinde gelişen olaylara bakarsak, emperyalist devletlerin üç önemli konu ile bu işi körüklediler. Dünyanın en güçlü ve disiplinli ordusunu yok saymak, Hukuku ele geçirmek, eğitimi ve insanları köleleştirmek. İçimizde bunu yapacak cesaretli kişi yok denecek kadar azdır. Bunun mucidi, şimdi 15 Temmuz’un baş sorumlusu denilen fakat dış güçlerin kuklası olan kişinin eseridir. Bunu ülkede yaşayan herkes kabul eder. Bir şartla kabul eder. Örgütün siyasi ayağının bulunarak ortaya çıkarılması şartıdır.
Değerli Dostlarım; 15 Temmuz bir kutlama değil, başımıza çıkarılan belanın anma günü olmalıdır. Başta kahraman Ömer Halisdemir ve hiç günahı olmadan sadece emre uyan ve katledilen askerlerimize, askeri öğrencilerimize rahmet diliyorum.