Dünya çiftciler gününde didim ziraat odası başkanı Hilmi Yıldırım bir mesajı


14 Mayıs Dünya Çiftciler Gününde Didim Ziraat Odası Başkanı Hilmi Yıldırım bir mesaj yayınlayarak Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "Türkiye’nin gerçek sahibi ve efendisi gerçek üretici olan köylüdür” 

 Paylaş


14 Mayıs Dünya Çiftciler Gününde Didim Ziraat Odası Başkanı Hilmi Yıldırım bir mesaj yayınlayarak Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "Türkiye’nin gerçek sahibi ve efendisi gerçek üretici olan köylüdür” sözünden ilham alarak çalışmalarını yürüttüklerini ve Didim Ziraar Oadsı olarak çifçilerin yanlarında olduklarını belirtti.
Hilmi Yıldırım yayınladığı mesajına ; “ Çok kıymetli Çiftçilerimiz; Giyimimizden beslenmemize, toprağın korunmasına kadar Ülke insanına hizmet eden, tarım ürünlerini üreten; bağda, bahçede, tarlada zor koşullarda üretim yapan; yazın sıcağında, kışın soğuğunda alınteriyle kazanç sağlayan temiz sıcak insanlar;
Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün dediği gibi "Türkiye’nin gerçek sahibi ve efendisi gerçek üretici olan köylüdür." cümlesiyle çiftçiliğin önemini vurgulamıştır.
Ülkemiz önemli tarım ürünlerinin üretim merkezidir. Bu bereketli topraklarda üretim çeşitliliği bakımından 55 ürünle dünyada ilk 10 sırada yer alıyoruz. Tarım sektörü özellikle yaz ayların da 7 milyona yakın çalışanıyla ciddi bir tarımsal istihdam sağlamaktadır.” Diye başladı.
Başkan Yıldırım; “İnsanlık tarihi boyunca tarım en stratejik sektör olmuştur.
Ancak ülkemiz de tarım sektörü, var olan potansiyelini tam olarak kullanamamasına rağmen ülkemizin zenginliğine büyük katkı sağlamaktadır. Tarım ve hayvancılık konusunda çiftçilerimizin refahına katkı sunacak her türlü proje ve girişimleri kararlılıkla sürdüreceğiz.
Didimli Çiftçilere müjdeler Başkan Hilmi Yıldırım’dan
“İlçemizde tarıma dayalı turizmin öncülüğünü yapmak niyetindeyiz.
Sevgili Çiftçilerimiz; Didim Ziraat Odası olarak önümüzdeki günlerde sizlerin de desteğiyle; Pamuk ekim alanlarımızın toplulaştırılması; Zeytinlerimizin daha düşük maliyetle sulanmasının sağlanması; Çiftçimizin ihtiyacı olan gübre, zirai ilaç, fidan gibi gereksinimlerin ilerliyen zaman içinde odamız tarafında daha ucuza temin edilmesi; Çiftçimize doğru ve verimli tarım için danışman mühendislik hizmetinin verilmesi ve ilçemizde yetiştirilen tarım ürünlerinin çok daha verimli değerlendirilmesi ve çiftçi eğitimlerine büyük öncülük vereceğiz. Didim çiftçisinin toprağı, suyu, teknolojiyi en uygun biçimde kullanarak doğru ve rasyonel tarım uygulamalarını geliştireceğiz.” Müjdesi de veredi.
Başkan Hilmi Yıldırım sözlerin şöyle tamamladı; “Bu duygu ve düşüncelerle Didim Ziraat Odası olarak yönetim kurulum ve Meclis üyelerimle birlikte çiftçilerimizin 'Dünya Çiftçiler Gününü' gönülden kutluyoruz. Bütün tarım ürünlerinde hasat mevsiminin verimli, bol ve bereketli geçmesini diliyoruz.”