Şimşek Acar

Tüm Yazıları


Dronla denetliyoruz !!!!!!!!!!!!!

  • 10 Kasım 2018 Cumartesi


YUKARDAN BAKINCA NASIL GÖZÜKTÜĞÜNÜ BİLMEM AMA….aşağıdan bakınca görülebilen o kadar kamu malı işgali var ki anlatılmaz.
Yukarıdan bakmadan önce şöyle bir Didim Akbük yolu üzerinde bir gezinti yapılsa siz bunları nasıl göremediniz denecek o kadar işgal varken neyi denetlediğinizi merak ediyorum.
Yıllardır yazıyorum ama okumayan bir milletin mensubu olarak duyulmadığını da biliyorum .Dağ taş işgal edildi dronsuz göremediniz de yol boyunu nasıl göremediniz.
İşin iki boyutu var. Birincisi Belediyenin bundan önceki yönetimleri buraları göz yumarak oy deposu olarak kullandı.Artı bir bağış zinciri.Bu bağışların akıbeti de meçhul paralar havalarda uçuşuyor ama gören yok. Didim yağma Türkiyenin böreği oldu kimsenin haberi yok.
İkinci ayaksa sessizliğinden hiç vaz geçmeyen devlet temsilcisi kaymakamlık makamı. Bu güne kadar kaçak yapılaşmaya bu kadar neden sessiz kaldı devlet. Onca mahkeme kararı yıkım kararı savsaklandıda savsaklandı. Sonuç bu çıkan imar barışı ile masum hırsız ayırt edilmeden tam bir soygunun yasallaşması oldu.
Biri çıkıp sorsa hazine ve mera arazilerine yapılan kaçak yapılaşmada nasıl mücadele ettiniz ve sonuçlarını anlatın dese tek bir örnek var oda rüşvet (bağış )zincirine girmediği için H.Ş isimli sanayici . Tek işgalci o gibi adamın yerini kafasına geçırdiler. En az 50 60 kişiye ekmek kapısı açacak tı ama devletin şaşmaz adaleti !!!!!!! tecelli etti tepesinde. Sonuç mu yıkımdan sonra tekrar yaptı ama ses çıkaran olmadı belki o da işleyen düzene uydu.BAĞIŞ DÜZENİNE.
Açıkça söylüyorum Didim deki hazine arazisi yağmasında belediye %80 devlet % 20 suçlu göz yummakta. İşin adalet ayağına hiç değinmiyorum. Son üç yıldır adalet kendi içinde adaleti sağlama çabasından kör oldu .Daha öncesi de malum hocanın müritleri bu işten himmet sağladı.
Arazi devletin pazarlama kooperatifin son düzen de bu. Aysbergin su üstünde gözüken kısmı. Sahibi olmadığı yerleri dağıtıp bel ge ile elektrik sağlayan kooperatif madem yasal iş yapıyorda neden su aboneliği alamıyor üyelerine. Son belediye yönetimi en azından buna dur dedi ama işin tirajı komik yanı neredeyse tamamı kaçak su kullanıyor bunlarda ona ses çıkarmıyor. Şimdi sorun bakalım adalet bunun neresinde. Ya abone edip parasını alın ya da kaçk su kullanımına engel olun. PARDON BİRİ BİR ŞEY Mİ DEDİ.
Yerel seçimler öncesi iktidar da olan parti cephesinde aday patlaması var. Sloganları dikktinizi çekiyor mu. Hiçbir memnun değil ama kendisini seçilirse her şey düzelecek. Yıllardır siyasetin içinde olanlar halkla barışık belediyecilikten bahsederken çarşı yapandan Didimi çok çok sevenden işi Didim olana kadar tamamı memnuniyetsiz sloganlar. İyide kardeşim Didimi yıllardır yöneten sizin partinize mensup kitle kim kimden şikayetçi iktidar iktidardan şikayetçi Tam Aziz Nesinlik.
Bürokrasinin işi yasaları düzenleyip uygulamak.Siz mevcut yasayı uygulamaktan acizlenirken neyi çözeceksiniz. Bırakın dronu hava kuvvetleri ile denetleseniz aşağı inince hiçbir yaptırım ve icraat yok. İlerde drone resimlerinden sergi açılsa gelecek nesillere en azından bir ibret abidesi olur.
Son bir tespit yapmadan geçemiyeceğim Didim de iktidarın adayı olacağı söylenen eski iki dönem başkanlık yapıp kaset ses kaydı marifetiye aday yapılmayan biri işin adaylık lafı dolaşıyor.Eger iktidar muhalefetin yirminin üzerinde aday çıkardığı yerde eski yıldızı kırpıp aday yapma düşüncesinde ise bu çok büyük bir acizi yet örneğidir . Bunu yalanlamayan ilçe teşkilatını genel merkez bir dakika bile geç kalmadan görevden almalıdır. Bu güne kadar siyasete hiç müdahil olmadım ama bu tam bir acziyet.Yarın rakipler kaset yayınına başlarsa Didim de unkanı olur. Yakışırda ……..
Kısaca kafanızı yere indirip cebimizi boşaltanları yakalamak verken drona bak drona bak diyerek hırsızların işini kolaylaştırmayın. Sadece işiniz yapsanız herşey yoluna girer ne hırsız kalır ne de işgalci. Ama bu kafa rüşvetin adını değiştirip BAGIŞ YAPAN KAFA .BUNUDA HİÇ UNUTMAYACAM UNUTTURMAYACAM…………