Dördüncü sınıf Öğrencilerden Kültür ve Miras Sergisi


Mahir Özgür Damar İlkokulu 4. sınıf öğrencileri sosyal bilgiler dersi kültür ve miras ünitesi kapsamında milli kültürü yansıtan ögeleri bir araya getirerek geçmişe yolculuk sergisi düzenledi. Mahir Özgür Damar İ

 Paylaş


Mahir Özgür Damar İlkokulu 4. sınıf öğrencileri sosyal bilgiler dersi kültür ve miras ünitesi kapsamında milli kültürü yansıtan ögeleri bir araya getirerek geçmişe yolculuk sergisi düzenledi.
Mahir Özgür Damar İlkokulu'nda öğrenim gören 4’üncü sınıf öğrencileri, Kültür ve Miras sergisi düzenledi. Öğretmenler rehberliğinde okulda öğrenim gören 4’üncü sınıf öğrencileri işledikleri konuları pekiştirmek amacıyla velilerin desteğini de alarak bir araya getirdikleri kültürel değeri olan eşyaları, Mahir Özgür Damar İlkokulu’nda gün boyu sergiye açtı. Velilerin destek verdiği sergiye öğrenciler yöresel kıyafetleriyle katılırken, okul öğretmenleri ile okul müdürü Yaşar Yıldırım’da sergiyi gezerek yerinde inceledi. Kültür ve mirasa sahip çıkma öneminin vurgulandığı sergide velilere okul yönetimi tarafından teşekkür edildi.