Diyanet İşleri Başkanlığı, 2018 yılının kurbanlık fiyatlarını belirledi


 Yurt içi kurbanlık fiyatı 850 lira, yurt dışı kurbanlık fiyatları ise 625 lira olarak açıklandı. Kurban Bayramı'na az bir süre kala merakla beklenen kurbanlık fiyatları dün belli oldu. Diyanet İşleri Başkanlı

 Paylaş


Yurt içi kurbanlık fiyatı 850 lira, yurt dışı kurbanlık fiyatları ise 625 lira olarak açıklandı. Kurban Bayramı'na az bir süre kala merakla beklenen kurbanlık fiyatları dün belli oldu. Diyanet İşleri Başkanlığının açıkladığı fiyatlar şöyle: 2018 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 850 TL, yurt dışında 625 TL olarak belirlendi.
Diyanet İşleri Başkanlığı geçtiğimiz yıl da kurban kesim bedellerini yurt içinde 850 TL olarak açıklamıştı. Yurt dışında ise 600 TL olarak belirlemişti.
Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği adına Başkan Bülent Tunç geçtiğimiz günlerde: “hayvan üreticisinin enflasyonun üzerinde bir zamla satışa çıkmasının muhtemel olduğunu belirterek kurbanlık fiyatlarında önümüzdeki aydaki kurun belirleyici olacağını, buna göre küçükbaş kurbanlıkların ortalama 1,000 TL, büyükbaş kurbanlıkların ise ortalama 7,000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkmasını öngördüklerini” de dile getirmişti.
KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN VE KAÇ GÜN?
2018 yılında Kurban Bayramı, hafta sonu tatilleri de dahil edildiğinde toplam 9 gün olacak.
Kurban Bayramı'nın Arefe günü 20 Ağustos'ta başlayacak. Bayramın son günü ise 24 Ağustos'a denk gelecek. 25-26 Ağustos hafta sonu tatili, kamu çalışanları için Kurban Bayramı tatilinin devamı niteliğini taşıyacak.
Kurban Bayramının Arefe günü 20 Ağustos Pazartesi günü (Yarım Gün) kamu çalışanları muhtemelen bakanlar kurulu tarafından idari izin açıklanması bekleniyor. Kurban Bayramının 1. günü 21 Ağustos Salı günü Kurban Bayramının 2. günü 22 Ağustos Çarşamba günü Kurban Bayramının 3. günü 23 Ağustos Perşembe günü Kurban Bayramının 4. günü 24 Ağustos Cuma günü olacak.