reklam alanı

Ditur, Didim'i Tanıtıyor


Didim Turizm Derneği (DİTUR) 26 Haziran Cuma günü dernek binasında Didimli turizmcilerle birlikte basın toplantısı gerçekleştirdi. Sosyal mesafe ve maske kurallarına uygun bir şekilde gerçekleşen toplantıda turizm sezo

 Paylaş


Didim Turizm Derneği (DİTUR) 26 Haziran Cuma günü dernek binasında Didimli turizmcilerle birlikte basın toplantısı gerçekleştirdi.

Sosyal mesafe ve maske kurallarına uygun bir şekilde gerçekleşen toplantıda turizm sezonu ile ilgili bilgilendirme yapılırken, Didim için hazırlanan tanıtım videosu da toplantıya katılım sağlayanların beğenisine sunuldu.
Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, İlçe Turizm Müdür Vekili (Didim Halk Eğitim Merkezi Müdürü ) Nuri Öner, TÜRSAB Kuşadası Yönetim Kurulu Üyesi Nazif Karakuş, dernek yönetimi ve turizmcilerin katıldığı toplantıda Başkan Şentürk, Didim’in doğa ve tarihi güzelliklerini anlatan tanıtım videosu hazırladıklarını belirtti.
“Doğal ve tarihi güzelliklerimizi ön plana çıkardık”
Şentürk, 2020 sezonunda birçok otelin hizmet vereceğini fakat korona virüs salgınından kaynaklı 5 otelin bu sezon otellerini açmayacaklarını belirterek “Tüm dünyayı etkisi altına alan bir salgın var. Dolayısıyla uzun sürecek bir kriz olasılığına hazır olmalıyız. Bu bizim otellerimizin ya da turizm sektörünün hazır olmamasından değil, uluslararası kararlar ve seyahat kısıtlamaları uygulamasından kaynaklı hazır olmalıyız. Özellikle Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin sıkı seyahat kısıtlaması turistlerde tedirginlik yaratıyor. Ancak bazı balkan ülkelerinden gelmeye başlayan insanlar var. Bizler kendimizi anlatırsak ve güvenli turizm sunduğumuzu gösterirsek seyahat serbestleşince kapasitelerimizin artacağını düşünüyoruz. Kendimizi yani Didim’i ve Didim’in turizmini anlatmak için tanıtım videosu hazırladık. Yaklaşık 3 ay süren tanıtım videosu çalışmasında: Bafa Gölü, Milet Müzesi, Apollon Tapınağı, D-Marin, Altınkum sahili gibi birçok doğal ve tarihi güzelliklerimizi havadan ve karadan çekimler yaparak düzenledik. En kısa zamanda sosyal medya platformlarında yayınlamayı planlıyoruz” dedi.
“Avrupa’da yanlış anlaşıldık”
Didim İlçe Turizm Müdür vekili Nuri Öner “Mart ayının sonlarında bazı belediye başkanlarının hastanelerin yetersiz olduğunu belirtmesi üzerine ve sonrasında “sokağa çıkma evde kal” video projesini yayınlamaları üzerine Avrupa’da yanlış anlaşılmaya neden oldu. Şunu belirtmeliyiz ki bu sezon yani salgın döneminde otellerin ve işletmelerin denetimlerinin sıklıklar olacak. Bu konuda turizm işletmelerinin ve çalışanlarının duyarlı ve dikkatli olması gerekiyor. Ayrıca Halk Eğitim Merkezi olarak talep eden otellerle, turizm sektöründeki kurumların personellerinin hijyen eğitimlerini düzenleyeceğiz. Kurumların kendi tesislerinde veya açık alanlarda yaparak bilgilendirme toplantıları gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından hazırlanan video dernek üyeleri, basın mensupları ile birlikte hazırlanan videoyu izledi.

Didim, Tu