Dimder’den Ata’ya sevgi konseri


Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81.yılı dolasıyla Didim Belediyesi ve Didim Müzik Derneği (DİMDER) Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılarla 11 Kasım Pazartesi günü Saat 20:00’da

 Paylaş


Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81.yılı dolasıyla Didim Belediyesi ve Didim Müzik Derneği (DİMDER) Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılarla 11 Kasım Pazartesi günü Saat 20:00’da Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde “Ata’ya sevgi konseri” düzenledi.
Türk Sanat Müziğinin seçkin örneklerini ve Atatürk’ün severek dinlediği şarkılardan oluşan repertuvar, DİMDER korosu Şef Seher Giray’ın yönetiminde sunuldu.
Konserin ilk bölümü “Uyan N’olur Uyan” adlı kürdi ağıt makamıyla başladı. Rast, Nihavent, Acemkürdi, Hicazkar, Segah Türkü, Suzinak ve Hisarbuselik makamlarının yer aldığı ilk bölüm konsere gelenler tarafından büyük bir ilgiyle dinlendi.
2 bölüm halinde sahnede sergilenen konserde 4 şarkı koro halinde seslendirilirken 22 şarkı koro elemanları tarafından solo olarak seslendirildi ve koro da bu sanatçılara eşlik etti.
Didem Kahya’nın sunuculuğunu yaptığı konserin korosunda 47 koro elemanı yer aldı.
Sazlar; Ud’lar da Hüseyin Sekü, Zekai Ar, Kemanlarda Timur Yarmacı, Emel Berik, Ritim Sazlarda Doğan Ersoy, Hasane Demirşahin, Erkan Süren, Kanunda Timur Sarıca, Murat Gürsel görev alırken Klarnete Alaattin Gözetli ve Gökhan Eryiğit nefesi ile can verdi.


Ulu, Önd