Dimder “Ata’ya sevgi konseri” düzenleyecek


Didim Belediyesi ve Didim Müzik Derneği (DİMDER) Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılarla 11 Kasım Pazartesi günü Saat 20:00’da Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde ölümünün 81.yılında anacaklar. Türk San

 Paylaş


Didim Belediyesi ve Didim Müzik Derneği (DİMDER) Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılarla 11 Kasım Pazartesi günü Saat 20:00’da Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde ölümünün 81.yılında anacaklar.
Türk Sanat Müziğinin seçkin örneklerinin ve Atatürk’ün severek dineldiği şarkılardan oluşan repertuvarı DİMDER korosu Şef Seher Giray’ın yönetiminle sunacak.
Ud’lar da Hüseyin Sekü, Zekai Ar, Kemanlarda Timur Yarmacı, Emel Berik, Ritim Sazlarda Doğan Ersoy, Hasane Demirşahin, Erkan Süren, Kanunda Timur Sarıca, Murat Gürsel görev alırken Klarnete Alaattin Gözetli ve Gökhan Eryiğit nefesi can verecek. Didem Kahya’nın sunuculuğuna yapacağı konserde koroda 47 koro elemanı bulunacak.
2 bölüm halinde sahneye konacak olan konserde 4 şarkı koro halinde seslendirilirken 22 şarkı koro elemanlar tarafından solo olarak seslendirilecek ve koro da bu sanatçılara eşlik edecek.


Didim Be