Diksat’tan Sanat Dolu Konser


08 Haziran Cumartesi günü Didim Kültür ve Sanat Derneği Balıkçı Ustam katkılarıylayla “İnleyen Nağmeler” konseri düzenledi. Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde gerçekleşen konser 20:30’da başladı. Şefliğ

 Paylaş


08 Haziran Cumartesi günü Didim Kültür ve Sanat Derneği Balıkçı Ustam katkılarıylayla “İnleyen Nağmeler” konseri düzenledi. Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde gerçekleşen konser 20:30’da başladı.

Şefliğini Saliha Aygün’ün yaptığı konserin sunuculuğunu Memnune Başer üstlendi.
32 parçanın seslendirildiği konserde 4 parça koro tarafından, 2 parça da düet olarak okundu.
36 koro elemanın bulunduğu konsedre; Udlarda, Ersin Kocabaş ve Hüseyin Sekü, Murat Torunoğlu Kanun’da Kadir Yılmaz, Klarnette İsmail Bergamalı, Kemanda Ahmet Yalvaç, Ayhan Öckoymaz, Yaylı Tamburda Osman Nuri Edalı, Ritimlerde de Menderes Soydemir, Turan Mamay, Leyla Yılmaz Süheyla Deniz eşlik etti.
Konserde Sürpriz Evlilik Teklifi
Konserin 8 parçası olan Söyle Sevgili şarkısında sahneye Zeybek oynamak için çıkan Efe uzun zamandır sevgilisi olduğu kıza evlenme teklifi etti.
Zeybek oyununu oynadıktan sonra sevdiği kadının önünde diz çöken Efe “Efeler Zeybek oynarken diz çöker, bende senin önünde diz çöküyorum. Benimle Evlenir misin?” sorusunu yönelttikten sonra mikrofonu alan genç kadın “Evet” diyerek teklifi kabul etti.

08, Hazir