Didimsporlu Minikler İkincilik Kupasını Didim'e Getirdi


Altınorduspor'un bu yıl ikincisini düzenlediği  88 takımından 1300 futbolcunun katıldığı ve 316 maç yapılan 831 gol ün atıldığı "Altınordu Felsefe Kardeşliği Turnuvası"nda, Didimsporlu 2007doğumlu takım gö

 Paylaş


Altınorduspor'un bu yıl ikincisini düzenlediği 88 takımından 1300 futbolcunun katıldığı ve 316 maç yapılan 831 gol ün atıldığı "Altınordu Felsefe Kardeşliği Turnuvası"nda, Didimsporlu 2007doğumlu takım gösterdiği yüksek performansla gurubunun ikincisi oldu.Final maçında Konya Kasırga takımıyla normal sürede berabere kalan takım penaltılarda 4-2 lik skorla lider olamadı ancak 2. lik kupasının sahibi oldu.
Takımın kupası Anneler gününe denk geldiği için kupa takımdaki Can Cem Polat'ın annesi Liz Polat'a atfedildi.
Takımın menajeri Özkan Caymaz Didimsporlu çocukların bu başarısının Didim için büyük olduğunu, bu tür müsabakalara ilk kez katılan sporcuların bundan sonraki müsabakalarda tecrübe olacağını ve yönetim olarak yıl boyunca bu tür etkinliklere kulüp bünyesindeki U-11ve U-12 takımlarıyla katılacaklarını söyledi.
Didimspor Antrenörü Alparslan Başkaya özellikle teşekkür eden Caymaz;"hocamız Fenerbahçe Spor okulundaki öğrencilerden seçtiği takımla özel olarak ilgilendi ve hazırladı, hocamızın bu başarıdaki payı çok büyük kendisine teşekkür ediyoruz.Önümüzdeki sezon alt yapımızdan yetişen gençlerin başarılarına şahit olacaksınız. Didimspor bir yıl içinde 1 Şampiyonluk ve bir de 2.lik kupası getirdi, bunların sayısı artacağına eminim.
Altınordu tesisleri futbola ve futbolcuya verilen değeri bizlere gösterdi,tesisin düzenlenmesi,futbola uygun sistemin olması geleceğin sporcuları için bir hizmettir. Altınordulu yöneticilere de ayrıca teşekkür ederim" dedi.
2007 doğumluların yer aldığı kategoride Denizli Altınhoroz şampiyon olurken2. Didimspor,3.de Konya Kasırgaspor oldu.