reklam alanı

Didimli kadınlar soruyor “Hatice Tusu nerede?”


                      Kibele Kadın Derneği, 10 Ekim günü evinin önünden kaybolan emekli hemşire Hatice Tusu’nun bulunması için dernek binası önünde basın açı

 PaylaşKibele Kadın Derneği, 10 Ekim günü evinin önünden kaybolan emekli hemşire Hatice Tusu’nun bulunması için dernek binası önünde basın açıklaması yaptı.
Kibele Derneği yönetimde olan Avukat Zekiye Baran tarafından yapılan basın açıklamasıyla “Hatice Tusu’yu kim neden kaçırdı” diyerek bir an önce Tusu’nun bulunmasını istedi.
Baran “Gün geçmiyor ki ortalıktan kaybolan hem cinslerimizin belli bir süre sonra ölü bedenleri bulunmasın. Bu ülkede sırf kadın cinsiyetine sahip diye kundaktaki bebeğe dahi tecavüz edilip, öldürülüp, cesedi gizleniyor. En son Gülistan Doku Dersim’de 5 Ocak 2020 de kaybolmuş ve kendisinden halen haber alınamamıştır. Bizler Gülistan Doku ve diğer kaybolup sonrasında da cansız bedenleri bulunan hem cinslerimize ağlarken bu sefer yaşadığımız şehir Didim’de akıllara durgunluk veren bir kaçırma olayı yaşandı. Hatice Tusu: Hatice Tusu’yu kim neden kaçırdı?
Asla yalnız yürümeyeceksin!
Hatice Tusu emekli bir hemşire idi. 5 yıl önce eşinden boşanmış Didim’de veterinerlik yapan oğlu ile birlikte yaşamaktaydı. Hatice Tusu 10 Ekim günü ortalıktan kaybolunca oğlu Görkem Öner, polise müracaat etti. Polis ekipleri Hatice Tusu’nun aracını evinin iki sokak arkasında kapıları açık vaziyette buldu. Ancak içinde Hatice Tusu yoktu. Didim ‘de şehir merkezinde bir kadın güpe gündüz kaçırılıyor.Bu olayı gören bilen yok mu? İnsanlar bir kadın hayatı söz konusu olduğunda neden susarlar??Bir kadının hayatı ne zamandan beri bu karar değersizleşti???Hatice Tusu nerede???

ERKEK ADALET DEĞİL,GERÇEK ADALET!!!
Biz kadınlar mal değiliz.Alınıp satılmayız.Rızamız dışında kimse bizi alıkoyamaz.Rızamız dışında kimse bizden elimizle başımızı dahi kaşımamızı isteyemez.
Hatice Tusu kim tarafından neden kaçırıldı? Hatice Tusu’yu kaçıranların yarın başka bir kadın arkadaşımızı da alıkoymayacağının garantisini kimse veremez. Hatice Tusu’yu kaçıranlar yakalanmadan, Hatice Tusu sağ salim evine gelmeden hiç birimiz evlerimizde, işyerlerimizde, sokakta, parkta, bahçede rahatça yaşayamayız. Tüm Didim kadınları bugün diken üzerindedir. Hatice Tusu’yu rızası dışında alıkoyanlar derhal bulunsun, derhal yargılansınlar ve en ağır ceza verilsin!

Erkek vuruyor, devlet koruyor!
Bu ülkede kadın olmak zor. Bu ülkede kadın olmak hayatımızın her alanında var olabilmek için mücadele etmek zorunda kalmak demektir. Bu ülkede giydiğiniz herşeyden tahrik olan ve bu yüzden sizinle kendini tatmin etmeyi kendisine hak gören bir zihniyet var.
Türkiye bir Orta Doğu ülkesidir. Türkiye kadına karşı her türlü ahlaksızlığın yapıldığı, insanlığın hiçe sayıldığı, kadın cinayetleri sayısının artmasıyla halkın kanıksadığı adaletin kesinlikle olmadığı yobaz ve cahil bir Orta Doğu Ülkesidir.
Kadınlar, artık susmayacaklar, susmayacaklar, susmayacaklar
Basın açıklamamızı bitirirken son kez Didim’de kaçırılan Hatice Tusu’nun derhal yakalanmasını ve Hatice Tusu’ya sağ salim ulaşılmasını istiyoruz.
Geceleri de, sokakları da, meydanları da ,terk etmiyoruz!”