Didim turizmine darbe


Didim'de resmi kamp ve karavan alanı olarak kullanılan ve Didim Belediyesi tarafından işletilen Orman Kampı,  alınan bir kararla önce tadilata alınacağı pankartı asılarak Didimlileri tedirgin etti,bayram öncesi bu pa

 Paylaş


Didim'de resmi kamp ve karavan alanı olarak kullanılan ve Didim Belediyesi tarafından işletilen Orman Kampı, alınan bir kararla önce tadilata alınacağı pankartı asılarak Didimlileri tedirgin etti,bayram öncesi bu pankartı kaldıran yetkililer gündüz saatlerinde piknik alanı olarak kullanılabileceğini ancak; Çadır ve Karavancılara kapatılacağını günü birlik piknik alanı olarak 08 ile 20 saatleri arasında kullanılabileceğini belirten pankarta yeni bir duyuru yaptı.

Kamp alanı için alınan bu kararın ardından Bayram tatilini Didim'de geçirmek isteyen bazı çadır tatilcileri, çadırlarını Altınkum plajına kurarak ilginç görüntüler ortaya çıkardılar.
Altınkum plajındaki bu görüntülerin daha fazlası kampın kapatılacağı 16 Haziran gününden sonra Didim'de görülmeye başlanacak.
Bilindiği gibi; Didim’de bulunan ve denize kıyısı bulunan 26 Mayıs 2014 günü yapılan ihalede 5 yıllığına 381,765,65 TL ile Orman ve Su İşleri Bakanlığına ait 147 dönümlük Orman Kampı ihalesini Didim Belediyesi almıştı.

Orman ve İşleri Bakanlığına ait kampın 26 Mayıs 2014 Pazartesi günü Manisa’da gerçekleşen ihalesine Didim Belediyesi ile birlikte 7 firma daha katılmış, yapılan ihale neticesinde Orman Kampı’nın yıllık kira bedeli 381 bin 765. 65 kuruş ile en yüksek teklifi veren Didim Belediyesi, Kampın 5 yıllığına işletmesini aldı.
Didim Belediyesi kamp alanını aldıktan sonra altyapı, elektrik su ve kanalizasyon sorunları halledilmiş, STK’ların ve bazı kamu kurumlarının burada ücretsiz etkinlik yapmalarına da izin verilmeye başlamıştı.

Didim