Didim Ticaret Odası 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı


Didim Ticaret Odası, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.   10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olması nedeniyle ilçede çalışan

 Paylaş


Didim Ticaret Odası, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olması nedeniyle ilçede çalışan gazetecilere yönelik düzenlenen kahvaltı programına, Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş, Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla, Meclis Başkanı Mete Telyakar, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri ile ilçede faaliyet gösteren yerel ve ulusal medya basın mensupları katıldı.

Altınkum Yalı Caddesi üzerinde bulunan bir kafede düzenlenen kahvaltı programında konuşan Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş, haber üretimi ve haberdar etmenin çok değerli hale geldiğini söyleyerek, gazetecilere önemli görevler düştüğünü ifade etti.

Kahvaltı sonrasında gerçekleşen sohbette Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş, odanın gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Erbaş, 2019 yılı mali durum, eğitim faaliyetleri, Ticaret Odasına bağlı esnaf ve şirketlerin genel durumu hakkında bilgi verirken, Didim’in gündeminde düşmeyen balık çiftlikleri ve OSB ile ilgili düşüncelerini aktardı.

“Bizim karşı durumumuz devam edecek”

Erbaş, kurulmak istenen Tarıma Dayalı İhtisas ve Organize Sanayi Bölgesinin Didim’e ve Didim’in turizmine zarar vereceğinin görüş birliğine varıldığını belirterek “Ticaret Odası olarak katıldığımız her alanda durduğumuz yeri ifade ettik. Didim Ticaret Odası yönetim ve meclisiyle böyle bir organizasyon içerisinde olmayacak. TDİOSB’nin kurulmaması, kurulması halinde Didim Ticaret Odası tüzel kişiliği olarak ilgili yasaya atıfta bulunarak karar haline dönüştürülüp, meclisimizde kabul edilirse resmi yazıyla ilgili birimlere göndermiş olacağız. Buna rağmen devlet bir süreç sürdürüyor ama karşı duranların çoğunluğundan kaynaklı gerçekleşme olasılığı olmayacağı akamete uğrayacağı yönünde. Bizim karşı durumumuz devam edecek ama doğru zeminde durarak karşı duruşumuza devam ettiğimiz takdirde devletimiz bu yatırımı yapmayacaktır. Devletimiz bunu istese bile yasal açısından ve mevzuat açısından olmazlar var. İlk olarak orası planlanmış bir bölge Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından geçmiş 1/25 bin ölçekli planlarda planmış. İkinci olarak arkeolojik sit var, doğal sit var ve milli park var oraya bir yapılaşma ön görülmüş değil” dedi.

Konuşmaların, ardından ilçede çalışan gazetecilere ajanda ve kalem hediye edildi.