reklam alanı

Didim Temiz Çıktı


Didim’de görev yapan berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin korona virüs tarama testleri tamamlandı. Korona virüs salgını sürecinde, 11 Mayıs’tan itibaren faaliyetlerine başlayan berber, kuaför ve güzellik merkezi

 Paylaş


Didim’de görev yapan berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin korona virüs tarama testleri tamamlandı.
Korona virüs salgını sürecinde, 11 Mayıs’tan itibaren faaliyetlerine başlayan berber, kuaför ve güzellik merkezi işletme sahipleri ve çalışanlarına müşterisiyle yakın temas kurduğu için uygulanan korona virüs testleri negatif çıktı.
İlçe genelinde Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı yaklaşık 400 esnafa, Devlet Hastanesinin acil servis bölümünde bulunan özel odada, özel kıyafetli sağlık çalışanları tarafından burun kürü uygulamasının sonuna gelindi ve test yapılan bütün kuaför, berber ve güzellik merkezi çalışanlarının test sonuçlarının negatif çıktığı belirtildi.
“Her zaman esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz”
Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şerif Erul konu ile ilgili “Didim’de 11 Mayıs itibariyle faaliyete geçen kuaför, berber ve güzellik merkezlerimize uygulanan test sonuçlarının tamamı negatif çıktı. Esnafımız, çalışma alanlarında bütün hijyen ve mesafe kurallarına uygun şekilde çalışıyor. Bu zorlu süreçte her zaman esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte sezonumuz yavaş yavaş açılmaya başlamıştır. Bütün esnafımızın sezonunun güzel geçmesini temenni ederek, bol kazançlar diliyorum” ifadelerini kullandı.
Sağlık emekçilerine teşekkür
Erul “Esnafımıza uygulanan korona virüs testi sırasında her zaman yanımızda olan ve özveriyle çalışan İlçe Sağlık Müdürü Oben Döndü ve Didim Devlet Hastanesi Başhekimi Ethem Bilgiç başta olmak üzere hastanemizde görev yapan bütün sağlık emekçilerine teşekkür ederiz” dedi.

Didim’de, görev, yapan, berber,, kuaför