reklam alanı

Didim Tapu Dairesinde dolandırıcılığa geçit yok!


Didim'de yaklaşık 1 Milyon TL. değeri olan ve gerçek sahibi Almanya’da olan gurbetçi Aynur M. adına kayıtlı tripleks evi, dublör kullanarak satmaya çalışan dolandırıcılar tapu memurlarına takıldı.Didim Tapu Dairesi

 Paylaş


Didim'de yaklaşık 1 Milyon TL. değeri olan ve gerçek sahibi Almanya’da olan gurbetçi Aynur M. adına kayıtlı tripleks evi, dublör kullanarak satmaya çalışan dolandırıcılar tapu memurlarına takıldı.
Didim Tapu Dairesinin yoğunluğundan faydalanmak isteyen dolandırıcılar, gerçek mal sahibinin kimliğine ulaşarak önce fotoğrafını değiştirdiler daha sonra da gerçek mal sahibi kılığına girerek satışı gerçekleştirmek için Tapu Müdürlüğüne giderek işlemleri başlattı. Dolandırıcılar, tapu memurlarının dikkati ve emniyet güçlerinin birlikte çalışmaları sayesinde kıskıvrak yakalandı.
Didim Akbük mahallesinde bulunan tripleks villanın satış işlemleri için gerçek mal sahibi kılığına giren dolandırıcılar satış işlemleri için Didim Tapu Müdürlüğüne müracaat etti. Tapu yetkilileri kendilerine sunulan kimliği incelediklerinde kimlikte bulunan fotoğrafın değişmiş olduğunu tespit etmesi üzerine konuyu emniyet güçlerine intikal ettirdi. Emniyet ve tapu görevlilerinin işbirliği ile dolandırıcılara işlem için randevu verildi. Tapu Müdürlüğüne gelen 5 dolandırıcının imza attığı esnada güvenlik güçlerince yakalanıp gözaltına alınanların soruşturması devam ediyor.