Didim Masalını Yazıyor


Didim Kaymakamlığı, Didim Belediyesi ve Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında hazırlanan ‘Didim Masalını Yazıyor" projesi basıma hazır. Çocukların hayallerini süslemek için

 Paylaş


Didim Kaymakamlığı, Didim Belediyesi ve Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında hazırlanan ‘Didim Masalını Yazıyor" projesi basıma hazır.

Çocukların hayallerini süslemek için basıma hazır olan ‘Didim Masalını Yazıyor’ projesi ile ilgili açıklama yapan Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “En güzel gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü olan Didim'imizin tarihi, kültürel, turistik değerlerinden oluşan masal kitaplarımızın her bir sayfasının bir yüzü Türkçe bir yüzü İngilizce olarak hazırlandı. Eşi benzeri olmayan altın kumsallarımız, mübadelenin unutulmaz anısı Gülcemal, mitolojik kahramanlar, Milet ve Apollon ile ulusal ve milli değerlerimiz masal kitaplarımızda canlanıyor; incir ve zeytinimiz şifasıyla dile geliyor. Son incelemeleri de komisyonca yapılan 11 masalımız yerli ve yabancı okuyucularımızla buluşmak için gün sayıyor.” ifadelerini kullandı.
Didim Masalını yazıyor projesi kapsamında yazılan kitaplar ise şu şekilde:
1. Didim Masalını Anlatıyor
2. Didim Tales'in Masalını Anlatıyor
3. Efe Rüya Avcısına Hayallerini Kaptırmıyor
4. Kral Apollon Masalını Anlatıyor
5. Medeniyetler Şehri Milet Masalını Anlatıyor
6. Gülcemal Mübadeleyi Anlatıyor
7. Milet Müzesinde Sihirli Bulmacanın Esrarı Çözülüyor
8. Deniz Masalını Anlatıyor
9. Güzel Akbük Masalını Anlatıyor
10. Zeytin Ağacı Masalını Anlatıyor
11. İncir Ağacı Masalını Anlatıyor


Didim, Ka