Didim - Kos Seferleri Başladı


Didim Marina’dan her hafta Salı günü Yunanistan’ın Kos Adasına feribot seferleri başladı. 9 Temmuz 2019 Salı günü ilk seferini yapan Fahri Kaptan 5 feribotu 51 yolcu ile saat 10:30’da Kos adasına doğru hareket etti.

 Paylaş


Didim Marina’dan her hafta Salı günü Yunanistan’ın Kos Adasına feribot seferleri başladı.

9 Temmuz 2019 Salı günü ilk seferini yapan Fahri Kaptan 5 feribotu 51 yolcu ile saat 10:30’da Kos adasına doğru hareket etti. Pasaport sahibi olanların Kos adasında kapı vizesi alarak gezebileceği adada, yeşil pasaport sahipleri vizesiz bir şekilde gezebilecek.
1 Saat 10 Dakikada Kos Adasına Ulaşıyoruz
Cine Tour firmasının hazırladığı Kos seferlerini düzenleyen firma sahibi Atilla Kılınç seferler hakkında bilgi verdi. Kılınç “Feribot seferleri Didim için özlem duyulan bir işti. Yıllarca bir çok deneme yapıldı. Bu seferlerin gerçekleşmiş olması mutluluk verici. İlk seferimizin heyecanı ile bundan sonra ki yapacağız seferleri de göz önünde bulundurarak sefer sayımızı ve ada sayımızı artıracağız. Bu seferlerin en çok da Didim’e katkısı olacak. Seferlerimize Bodrum Feribot İşletmesinin katkılarıyla, Fahri Kaptan 5 isimli Cataraman’ı ile başladık. Didim’den Kos adasına uzun süren yolculuğu Fahri Kaptan 5 feribotuyla 1 saat 10 dakikaya kısalttık. Seferlerimizin devamı gelecek ve bir yıl sonra ki sezonda daha verimli bir şekilde çalışacağız. “dedi.
Didim İçin Çok Özel Bir Gün
Kos seferlerinin ilk yolcularını uğurlayan Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, Didim için çok özel bir sefer olduğunu vurgulayarak konuşmasına başladı. Şentürk “Didim’in yıllardır özlemini çektiği Kos seferleri bugün itibariyle başladı. Biz yanımızda ki adalara tur düzenlenmesi için hem Didim’de ki Sivil Toplum Örgütleri ile hem de adalardaki yetkililerle görüştük. Didim ile Leros’un 3 yıl önce kardeş kent olmasından kaynaklı ilk olarak Leros’a turlar düzenlemeyi görüşmüştük ve bugün Kos adasına seferler başladı. İlerleyen zamanlarda Leros, Samos gibi adalara da seferlerin başlayacağını ümit ediyorum. Aydın için de bu seferlerin olması güzel oldu. Çünkü Kuşadası’nda Samos, Didim’de Kos ve Leros adaları yurtdışına açılan birer kapı oldu. Böyle güzel işlerin olması turizm de yeni destinasyonlara yol açtı. “ dedi.

Didim, Ma