Didim İYİ Olacak


İYİ Parti Didim İlçe Teşkilatını yeniden oluşturmak için görevlendirilen Ekrem Nuri Büyükpoyraz, geçmişte MHP teşkilatı Ankara Elmadağ’da belediye meclis üyeliği ve ilçe başkanlığı yapmış bir isim olarak y

 Paylaş


İYİ Parti Didim İlçe Teşkilatını yeniden oluşturmak için görevlendirilen Ekrem Nuri Büyükpoyraz, geçmişte MHP teşkilatı Ankara Elmadağ’da belediye meclis üyeliği ve ilçe başkanlığı yapmış bir isim olarak yürüttüğü siyasi yaşamını İyi Parti Didim Kurucular kurulunda görev almakla sürdürmüş.

24 Haziran seçimlerinden sonra boşalan ilçe başkanlığı için il başkanlığının olur ve genel merkezin onayı ile görev gelen Büyükpoyraz partiyi kaldığı yerden yeniden oluşturma çabalarında sona gelmiş ve hafta içinde ilçe divan kurulunu ve mahalle temsilciliklerini yeniden kurduktan sonra genel merkeze onay için göndermiş.
Mahalle temsilciği sandık görevliler ve müşahitleri listesini de hazır hale getiren yeni başkan İyi Partinin Didim’de yerel seçimlere yarın yapılacakmış gibi hazırlandığını söyledi.
Hafta içinde yeni yönetimini Didim kamuoyu ile tanıştıracak olan İYİ Parti ardından da kendilerine ulaşan 4 belediye başkan aday adayını kamu oyu ile tanıştıracak.
Genel Merkezin 1 Aralıkta başlayıp 15 Aralıkta sonra erecek müracaat tarihine kadar belediye meclis üyelikleri listesine de şimdilik 9 müracaat olduğunu belirten ilçe başkanı Ekrem Nuri Büyükpoyraz yerel yönetim seçimleri için hedeflerini de : Didim’im makus talihini kırmak için, belediye başkanlığını almak istiyoruz. Halkımız İYİ Partili belediye başkanı ve yetişmiş tecrübeli kadrolarının Didim’i yönetmesini istiyor. Didim yaşanılabilir bir şehir olmalı, köklü bir değişim şart, onun için kararlıyız, Didim İYİ olacak, Didim’i İYİ Partililer yönetecek” dedi.
Ülkenin içinde bulunduğu durumdan kurtarılması için genel merkez düzeyinde yürütülen ittifak çalışmalarının üst makamlarda devam etmesine rağmen Aydın büyükşehir de ve ilçelerde böyle bir görüşme yapılmadığını da belirten Büyükpoyraz; “biz ilçe olarak seçime hazırız ancak genel merkez değerlendirmesi ve talimatları ne olur bilemeyiz biz Didim’de ilk seçimlerde ’un üzerinde oy aldık ve bu oyumuza sahip çıkıp bunu başkan seçecek düzeye getireceğimize inanıyoruz, ancak olursa ilin değerlendirmesine ve ittifak kurallarına uyarız” dedi.
İYİ Parti Didim İlçe Başkanı Ekrem Nuri Büyükpoyraz, Yerel seçimler için kendilerine gelen kararları da şöyle açıkladı: İYİ Parti Genel Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir ve İl Belediye Başkan aday adayları, Genel Merkez'e başvuruda bulunabilecekler. Genel Merkezin aldığı karara göre, ilçe Belediye Başkan aday adayları başvurularını İl Başkanlıklarına da yapabilecekler. Belediye Meclisi üyeliği aday adayları da, İlçe Başkanlarının bilgisi ve refakatinde İl Başkanlıklarına giderek başvuruda bulunacaklar.
İYİ, Pa