Didim’in ve Geleceğin Bilim İnsanları Yetişiyor


  Didim Valiler  İlköğretim Okulu 4B sınıfı öğrencileri okulun koridorunu uzay üssü ve bilim laboratuvarına dönüştürdüler. Valiler İlköğretim Okulu 4Bsınıfı öğretmeni Nurcan Sağlam Uçar Fen bilgis

 PaylaşDidim Valiler İlköğretim Okulu 4B sınıfı öğrencileri okulun koridorunu uzay üssü ve bilim laboratuvarına dönüştürdüler.
Valiler İlköğretim Okulu 4Bsınıfı öğretmeni Nurcan Sağlam Uçar Fen bilgisi dersinde öğrencilerine soyut olarak anlattığı konuların gözle görülür hale gelebilmesi için yaptırdığı deneyleri bu kez tüm okula göstermek için okulun bir koridorunu laboratuvar ve Uzay Üssü haline getirdi.
Velilerin ve okulun tüm öğrencileri dışında Didim’deki başka okullardan da gelerek ziyaret edilen koridorda, volkan patlaması örneği, ısının gözle görülmemesine rağmen neler yapabileceği, renklerin birbirini nasıl etkilediği, bitkilerin suyu nasıl emdiği, kimyasal tepkimelerde oluşan gazın varlığını, rüzgarın nasıl hortum yaptığı örnekleriyle, robotun hareketlerini kendilerinin ürettiği robotik el
4b Sınıfı öğretmeni Nurcan Sağlam, Fen Bilgisi Dersinin konusu olarak sınıfta anlattıklarının görülür hale getirmek için zaman zaman sınıfta deneyler yaptıklarını, bu deneylerle öğrencilerin hayallerini ve becerilerini geliştirdiklerini söyledi. Velilerinde yardımıyla 26 olan sınıf mevcudumuzdaki her öğrencinin en az bir deney hazırlayarak bu sergiyi açtıklarını, gördükleri ilgiden de çok heyecanlandıklarını belirtti.
Okul Müdürü Şakir Kır, Hafta sonuna kadar açık olan Laboratuvar ve Uzay koridoru, ziyaret eden öğrencilere ve velilere deneylerini yaparak gösteren öğrencilerin oluşan tepkimeleri, deneylerin sonuçlarını ve hayatlarında nerelerde karşılarına çıkabilecekleri konusunda da cevap vermeleri serginin eğitici yönünü bir kez daha ortaya çıkardığını” ve “hayatlarına anlam katıp hayallerinin gelişmesine katkı koyacağını” söyledi.