Didim'in Suni Çim Sahası İhaleye çıktı.


Didim'in Suni Çim Sahası ihaleye çıktı. Yıllardan beri çok kötü şartlarda amatör kulüplerin antreman ve karşılaşma yaptığı, oyuncuların zeminden oluşan çukurlardan dolayı sakatlandığı,  2 yıl önce oldu

 Paylaş


Didim'in Suni Çim Sahası ihaleye çıktı. Yıllardan beri çok kötü şartlarda amatör kulüplerin antreman ve karşılaşma yaptığı, oyuncuların zeminden oluşan çukurlardan dolayı sakatlandığı, 2 yıl önce olduğu gibi ihale iptal edilmez ise 2020-2021 sezonuna hazır olacak.
Didim Atatürk Stadyumu yanındaki sentetik sahadaki yıpranma ve futbol oynanamaz hale gelmesinden dolayı kulüplerin, Aydın Gençlik Spor il müdürlüğü ve Didim ilçe müdürlüğüne yaptıkları sözlü ve yazılı müracaatlar sonrası sahanın FİFA standartlarında çim döşenmesi için verdiği mücadele sonuç verdi.

Aydın Gençlik Spor İl Müdürlüğü sentetik yüzeyli futbol sahası yapımı için ihale hazırlıklarını tamamladı. 4734 sayılı kamu ihale kanunu usullerine göre yapılacak olan 29 Temmuz Çarşamba günü saat 10:00’da, Müdürlüğün Hasanefendi Mahallesi, Battalgazi Bulvarındaki 67’nolu binasında yapılacak.
Sentetik çim saha yer tesliminden itibaren 90 gün içinde bitirilmesi planlanıyor.
Didimli sporseverler ihalenin yapılıp daha modern bir sentetik sahanın yapılmasına sevinirken, başlayacak lig süresince takımların nerede maç yapacakları konusundaki endişelerini de dile getiriyorlar. Sporseverler güçlü bir firmanın ihaleyi alması durumunda ilk önce sahayı düzenleyip maç yapılabilir hale getirirse maçlar sentetik çim sahada oynanacak.

Didim'in