"Didim’i Seviyorum, Bez Torba Kullanıyorum"


‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında tüm Türkiye’de yapılan çalışmalara Didim Kent Konseyi “Didim’i Seviyorum, Bez Torba Kullanıyorum” projesiyle katkı koydu.  Didim Kent Konseyi öncülüğünde Didim’deki

 Paylaş


‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında tüm Türkiye’de yapılan çalışmalara Didim Kent Konseyi “Didim’i Seviyorum, Bez Torba Kullanıyorum” projesiyle katkı koydu.

Didim Kent Konseyi öncülüğünde Didim’deki anaokullarına yönelik geri dönüşüm ve bez torba kullanımıyla ilgili 10-11 Ocak tarihlerinde “Didim’i Seviyorum,Bez Torba Kullanıyorum” projesi kapsamında bilgilendirme çalışması yapıldı. Çalışma Ana okullarından başlatıldı. Bu çalışmalar için Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu, Didim Anaokulu, Didim Çocuk Akademisi, Didim Çiçek Bahçesi Anaokulu, Didim Aktif Minikler Anaokulu ziyaret edildi.
Ziyaretler sırasından Didim Belediyesi Çevre Mühendisi Aslı Kıray tarafından çocuklara geri dönüşüm nedir?, geri dönüşümün bizlere ve çevremize katkıları nelerdir? ,naylon poşet yerine bez torbayı neden kullanması gerektiği gibi konularda çocuklara bilgiler verildi.
Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, çevre kirliliğini önlemek için bez torba kullanımının önemine değinerek çocukların bu konuda duyarlı olmasının önemli olduğunu belirtti.
Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız “Biz Didim Kent Konseyi olarak bugüne kadar çevre konusuna önem verdik. Bu çalışma bizim daha önceki yıllarda da yürüttüğümüz bir çalışmaydı. Eğitimin küçük yaşlarda ki önemini bildiğimiz için “Didim’i Seviyorum, Bez Torba Kullanıyorum” projesine anaokullarından başladık. Bez torba kullanımının ve geri dönüşümün önemini çocuklarımıza anlattık. Geleceğimiz olan çocuklarımızın burada öğrendiklerini ailelerine anlatacağını ve öğrendiklerini uygulayacaklarını biliyorum. Ben desteklerinden dolayı Sayın Kaymakamımıza ve arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim.”dedi.
Geri dönüşüm kutusuna geri dönüştürülebilen materyaller atan çocuklara Didim Kent Konseyi tarafından “Didim’i Seviyorum” bez torbaları hediye edildi.
Yapılan çalışmaya Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, yanısıra, Didim Kent Konseyi Genel Sekreteri Şebnem Öz Tezel, Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Yüksel Tülübaş’ta katıldı.