Didim Halkının Malına Göz Dikmişler


Didim Belediyesi tarafından Kültür Merkezi yapılmak üzere planlanan ve gerekli tüm olurlar ve izinlerle başvurusu yapılarak Kültür Merkezi projesi hazırlanan bakanlıktaki dosyasında 7 milyon TL değerindeki  2538 Ada

 Paylaş


Didim Belediyesi tarafından Kültür Merkezi yapılmak üzere planlanan ve gerekli tüm olurlar ve izinlerle başvurusu yapılarak Kültür Merkezi projesi hazırlanan bakanlıktaki dosyasında 7 milyon TL değerindeki 2538 Ada 3 Parsel ve 2538 Ada 2 Parseldeki 11 dönüm arazinin özelleştirme İdaresine devredilerek satışa çıkarılacağı duyumları üzerine Didim CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak bu alanda incelemeler yaparak bu arsa “Didim Halkınındır ve Didim Halkına kalacaktır” dedi.
Arsanın bulunduğu bölgeye giden İlçe Başkanı Koçak: “Didim Belediyemiz tarafından Kültür Merkezi olarak imar planlarına işlenen bu arsa üzerine Didimlilerin rahatça kullanabileceği ve Didim’in en büyük ihtiyaçlarından olan bir projenin hayata geçirilmesinin engellenmesini kınıyorum” dedi.
Buraya Kültür Merkezi yapılmasını engellemek isteyenler, bu merkezlerde yapılacak sanat faaliyetlerinin ülkeye vereceği aydınlanmadan korkanlardır, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi “Sanatsız Kalan Bir Milletin Hayat Damarlarından Biri Kopmuş demektir” sözünde de , milletçe sanatla ilgilenmemiz gerekliliğidir. Bunun sebebi ise sanatın bize dünya olaylarına yakın ve zinde tutmasıdır. Sanat , resim, heykel , müzik gibi bir çok alanda yapılan faaliyetlerdir. Sanattan yoksun olan toplumlar, hayatla bağlantıları kopmuş, eğlenmeyi ve toplumsal olayları dile getirmeyi bilmiyor demektir.
Sanatsız kalan uluslar, körelmeye başlarlar. Sanat gündemin bir aynası gibidir, dönemin olayları hep sanat içeriklerinde yansıtılır.
Toplumsal ve bireysel olarak sanattan kaçmamalı, en az bir sanat dalını kendimize hobi veya profesyonel olarak edinmeliyiz. Dünyadaki insanların yüzünü güldürebilmek için en önemli silah sanattır.
Didim halkının kendi malı olan bu arsa üzerine Kültür Merkezi yapılmasını engellemek isteyenler karşılarında bizi bulacaklar. Özelleştirme İdaresi marifetiyle satılması demek bu alana Kültür Merkezi dışında başka binaların dikilmesi istemek demektir, ranta açmak demektir ve bu rantı birilerine peşkeş çekmek demektir.
Didim Belediyesi bu alanı kültür merkezi olarak tescil etmiştir, burayı alacak olanların buraya kültür merkezi yapmak isteyeceklerini zannetmiyorum, bu arsaya göz dikenler tüm Didim halkının malına göz dikmiş demektir, bu zihniyeti ve böyle düşünenleri kınıyorum.
Buraya yapılacak olan hizmet siyasetler üstü değerlendirilmesi gerekir, bu arsaya tüm Didim halkı ve tüm siyasiler gerekli karşı duruşu sergileyerek hükümetin her boş arsayı rantiye alanı gibi gören zihniyetten geri dönmesini sağlamamız lazım.
Didim Belediyesi olarak ve Biz CHP Didim ilçe örgütü olarak tüm hukuki yolları kullanacağımızın bilinmesini istiyoruz ve geri dönülmesi için tüm kamuoyunu göreve davet ediyoruz.


Didim Be