Didim Esnafının Vergi Dairesindeki Sorunları Görüşüldü


Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Şerif Erul, Didim Vergi Dairesi Müdürü Aziz Sarı'yı ziyaret etti. Erul'un ziyaretine oda yöneticileri de eşlik ederken, vergi dairesinde Didim esnafının yaşadığı sorunlar ele a

 Paylaş


Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Şerif Erul, Didim Vergi Dairesi Müdürü Aziz Sarı'yı ziyaret etti. Erul'un ziyaretine oda yöneticileri de eşlik ederken, vergi dairesinde Didim esnafının yaşadığı sorunlar ele alındı.
Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Şerif Erul, başkan yardımcısı Nihat Özçevik ile Oda’da genel sekreterlik yapan Ayşe Durmaz'dan oluşan heyet, Didim Vergi Dairesi Müdürü Aziz Sarı'yı ziyarette bulundu. Yapılan ziyarette Didim esnaflarının kayıt esnasında yaşadığı sıkıntılar üzerinde durulurken, Esnaf Odası Başkanı Şerif Erul esnafların odaya kaydı sırasında sistemsel olarak bazı sorunların yaşandığını belirtti. Erul “Esnaflarımızın odamıza kayıtları ve yenileme işlemleri yapılırken, vergi kayıtları esas alındığı için sistemsel olarak sorunlarla karşılaşılıyor. Bu sorunların başlıcaları adres kodu ve meslek nace kodları oluyor. bu sorunu çözmek için buradayız.” Dedi.
Konuşmaların ardından sorunun diyaloğla çözüldüğüne vurgu yapan Şerif Erul” Verimli bir görüşme oldu. Bazı sorunları diyalogla da çözebileceğimizi gördük. Ayrıca esnaflarımızın vergi dairelerinde sıkıntı yaşamamaları için, belediyenin numarataj kısmında adres kodlarını almaları gerekiyor. İşyeri açarken, resmi kurumlarda sıkıntı yaşamamaları için, öncelik bu konu olmalı, vergi dairesi müdürümüzle de bu konuları ele aldık. Güzel ve olumlu bir ziyaret oldu. Kendisine de ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.
Didim Vergi Dairesi müdürü Aziz Sarı da Esnaf ve Sanatkarlar Odası heyetine ziyaretleri için teşekkür ederek, diyalogların sürmesi temennisinde bulundu.