Didim Derbisi Pazar Günü Çim Sahada


Aydın 1 Amatör küme 4 gurupta mücadele Didim takımlarından Didimspor ve Altınkumspor  Pazar günü karşı karşıya gelecekler.  geçtiğimiz hafta Fay deniz Spor deplasmanından 4-1 lik skorla sahadan galip ayrılar

 Paylaş


Aydın 1 Amatör küme 4 gurupta mücadele Didim takımlarından Didimspor ve Altınkumspor Pazar günü karşı karşıya gelecekler. geçtiğimiz hafta Fay deniz Spor deplasmanından 4-1 lik skorla sahadan galip ayrılarak namağlup şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen Didimspor “O Sene Bu Sene” sloğanıyla lige başlamış ve iddiasını halen devam ettiriyor.
Öte yanda 14 averajına rağmen Altınkumspor iki hafta önce yine Didim derbisinde Yenihisarsporla 1-1 lik skorla sahadan ayrılmıştı ve liderliği Didmspor’a bırakmıştı. Gurubun lideri ve ikinci sıradaki takımları olan her iki takımda iddiasını devam ettirmek için sahaya çıkacak ve güzel bir karşılaşma izlenecek. Hafta sonu hava tahminlerine göre maç yağmurlu bir havada oynanacak, karşılaşma için sporseverlerin hazırlıklı gelmeleri isteniyor.
Saat 12’de başlayacak olan maç Atatürk Stadyumu çim sahasında oynanacak. Daha önce yine Didim derbisi kabul edilen Yenihisarspor ile oynanan maçta yaşanan tatsız olayın yeniden yaşanmaması ve olası yaralanmalarda müdahale edebilmek için ambulansın olmaması eleştrileri üzerine Didim’deki özel bir sağlık kuruluşu bundan sonra amatör maçlarda içinde sağlık personelinin de bulunduğu özel ambulansı hazır bulunduracak.