Didim’den 2 okul E-twinnig okulu olmaya hak kazandı


E-Twinnig faaliyeti kapsamında 44 ülkede yürütülen çalışmalar kapsamında toplam 2177 okulun başvuru yaptı. Didim başvuran 2 okul ise e-Twinnig okulu olmaya hak kazandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir, e-Twi

 Paylaş


E-Twinnig faaliyeti kapsamında 44 ülkede yürütülen çalışmalar kapsamında toplam 2177 okulun başvuru yaptı. Didim başvuran 2 okul ise e-Twinnig okulu olmaya hak kazandı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir, e-Twinnig okulu olmaya hak kazanan Didim Anaokulu ve Didim Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, idareci, öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti.
Recep Akdemir “ Ülkemizden, e-Twinnig faaliyeti kapsamında 44 ülkede yürütülen çalışmalar kapsamında toplam 2177 okul “e-Twinnig Okulu” olmak için başvuru yaptı. Türkiye’mizden 950 okul bu etiketi alarak, ülkemiz 44 Avrupa ülkesi içerisinde açık ara birinci oldu. Didim Anaokulumuz ve Didim Mesleki Teknik Anadolu Lisemiz bu birincilikte katkı sağlayarak e-Twinnig okulu olmaya hak kazanmıştır. Bu çaba ve emek takdire şayandır. Bu eğitimde süreç yönetiminin başarılı bir sonucudur. 2 yıldır, önce Kalite Etiketi almak için çalışmalar yapılan süreçte, aşama aşama bu hak kazanılmıştır. Avrupa Kalite Etiketi alınma aşamasını başarıyla tamamlayan okullarımıza, e-Twinnig okulu olmaya hak kazanmalarında, yaptıkları e -güvenlikle ilgili çalışmalar örnek alınası katkılardır. Dünya çapında görünür, kendi bölgelerinde lider olarak tanınan e-Twinnig okulları arasına, ilçemizden büyük bir ivmeyle 2 okulumuzun hak kazanması, okul toplumlarımız ve ilçemiz açısından gurur vericidir. Özellikle dijital uygulamalar, pedagojide yenilikçi yaratıcı yaklaşımlar izleyen okulların arasına katılan, sürekli mesleki gelişime devam eden personelleriyle, öğrencileriyle işbirlikçi öğrenme uygulamalarını gerçekleştiren Didim Anaokulumuz ve Didim Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesini, ülkemizin aydınlık geleceğine, 7-77’ ye eğitim ve öğretime katkı sundukları için tebrik ederim “ dedi.

E-Twinni