Didim’de Ulaşıma Zam


Didim’de toplu taşıma hizmeti veren şehir içi, halk minibüslerinin yolcu ücretlerine yüzde 27 oranında zam yapıldı. Yeni ücret tarifesi Cumartesi günden itibaren ilçe de uygulanmaya başlandı. Aydın Büyükşehir Bel

 Paylaş


Didim’de toplu taşıma hizmeti veren şehir içi, halk minibüslerinin yolcu ücretlerine yüzde 27 oranında zam yapıldı. Yeni ücret tarifesi Cumartesi günden itibaren ilçe de uygulanmaya başlandı.
Aydın Büyükşehir Belediyesi halk otobüslerinde 06 Temmuz Cumartesi gününden itibaren yeni ücret tarifesine geçti. Yeni düzenlemede Didim’de şehir içi dolmuş fiyatları 2 lira 75 kuruştan 3 lira 50 kuruşa çıkarıldı. Didim’de yeni ücret tarifesi uygulanmaya başlanırken Bugün otobüs ve minibüslere binen vatandaşlar Aydın Büyükşehir Belediyesinin uyguladığı zamlı tarifeyle karşılaşınca şaşkınlık yaşadı. Vatandaşlar zammın gereksiz ve fahiş olduğunu belirterek zamma tepki gösterdi.
Didim’de dolmuş şoförleri de zam beklediklerini ancak bu kadar yüksek oranda bir zammın olacağını tahmin etmediklerini belirtti. Vatandaşlara yapılan zammın nedenini açıklayamadıklarını belirten şoförler, tüm gün yolcular ile bu konu ile ilgili tartışma yaşadıklarını söyledi.