Didim’de Suça Geçit Yok


Aydın Emniyet Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre Didim’de 3 suçlu yakalandı Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri sıklaştırdıkları arama ve kontroller sırasında,   “Hükümlü veya tutuklunun ka

 Paylaş


Aydın Emniyet Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre Didim’de 3 suçlu yakalandı
Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri sıklaştırdıkları arama ve kontroller sırasında, “Hükümlü veya tutuklunun kaçması, kamu malına zarar verme, görevi yaptırmamak için direnme, yağma ve birden fazla kişi ile birlikte yağma” suçundan aranması olan R.G. isimli şahıs yakaladılar. 07/07/2018 tarihinde gözaltına alınan R.G. sevk edildiği adli mercilerce tutuklanmıştır.
Sahte Kimlikli Hırsıza Suç Üstü
Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 7 Temmuz 2018 günü devriye görevini sürdürürken Aytepe caddesindeki park halinde bulunan bir aracın camının yeni kırıldığının fark edilmesi ile başlatılan incelemeler sırasında şüpheli olarak aracın yanından koşarak kaçan A.Ç. isimli şahıs suç aletleri ve çalınan malzemeler ile birlikte zor kullanılarak yakalanmış, çalınan malzemeler sahibine teslim edildi.
Ayrıca, yakalanan A.Ç’nin üzerinde yapılan aramada kardeşine ait sahte kimlik bulunmuş, kimlik tespitinin ardından yapılan sorgulamasında “Tehdit, Hakaret, Hükümlü ve tutuklunun kaçması, sayı ve nitelik bakımından vahim olan silah ve mermilerin satın alınması, bulundurulması” suçlarından aranması olduğu tespit edilen A.Ç. isimli şahıs sevk edildiği adli mercilerce tutuklanmıştır.
Çalıntı Motor Gözden Kaçmadı
Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Pazartesi günü Çamlık Mahallesinde bulunan otoparkta park halinde bulunan plakasız motosiklet üzerinde yapılan araştırmada, motosikletin 3 Temmuz tarihinde çalıntı kaydının olduğu tespit ettiler. Yapılan çalışmada şüpheli E.Y isimli şahıs yakalanmış konu ile ilgili tahkikat devam etmektedir.