Didim'de örnek pasaj


Cumhuriyet Caddesi üzerinden bulunan Aslan pasajında bulunan esnaflar yaptıkları düzenleme ve yenileme çalışmalarını tamamlıyor. Tütüncüden kuaföre, terziden telefoncuya kadar bir çok insanın ekmek teknesi olan Aslan

 Paylaş


Cumhuriyet Caddesi üzerinden bulunan Aslan pasajında bulunan esnaflar yaptıkları düzenleme ve yenileme çalışmalarını tamamlıyor.

Tütüncüden kuaföre, terziden telefoncuya kadar bir çok insanın ekmek teknesi olan Aslan Pasajı örnek teşkil etmeye devam ediyor. Pasaj içerisinde bulunan esnafların aile gibi birlikte dayanışma ve güven içerisinde olması gözümüzden kaçmıyor.
Pasajı esnafları toplanarak ortak bir kararla pasaj da bulunan bir sorunları tespit etti. Esnaflar birbirine destek olarak sorunların çözümü için el birliği ile pasajı daha güzel yapmak için çalıştılar.
Pasaj tavanında ki elektrik kabloların görüntü kirliliği oluşturduğunu düşünerek ilk olarak asma tavan yapılmasıyla başladılar.
Aslan Pasajı esnafları “ Bulunduğumuz pasajı güzelleştirmek bizleri psikolojik olarak da iyi yönde etkiledi. Ferah ve rahat bir ortamda çalışıyoruz. Tavanımız da ki kablolar bizleri çok rahatsız ediyordu. Şimdi yaptığımız tavan sayesinde hem temiz hem de aydınlık bir pasajda çalışıyoruz.” dediler.
Örnek Pasajdan Örnek Davranış
Pasaj içerisinde bulunan Melisa Kuaförün sahibi Pelin Hanım ise kapısının önünde sebil bulunduruyor. Pelin Hanım ”Dükkanı açtığım günden beri aklımda olan bir durumdu. Kapının önünde bulunan sebilden herkes su içebilsin diye koydum. Yazın sıcak havalarda insanların su ihtiyacı artıyor. Böyle bir durumda isteyen herkes gelip su içebilir.” Şeklinde konuştu.

Cumhuriy