Didim’de Okullar Bilime İz Bırakmaya Devam Ediyor


Didim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nin bu yıl üçüncüsünün düzenlendiği” TÜBİTAK -4006 Bilim Fuarı” kapsamında hazırlamış olduğu serginin açılışı gerçekleştirildi. Çeşitli projelerin sergilendiği TU

 Paylaş


Didim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nin bu yıl üçüncüsünün düzenlendiği” TÜBİTAK -4006 Bilim Fuarı” kapsamında hazırlamış olduğu serginin açılışı gerçekleştirildi.
Çeşitli projelerin sergilendiği TUBİTAK sergisine Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir, Okul Müdürü Gülay Erbatur, Proje Yürütücüsü Sinan Kahraman, Okul Öğretmenleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir tarafından açılış kurdelesi kesildi.
Etkinlikte konuşan Okul müdürü Gülay Erbatur bu projelerin amacının yeni nesilleri bilime, bilimsel araştırmalara karşı teşvik etmek olduğunu belirtti. Bilimsel çalışmalara önem verdiklerini ve bu bağlamda her türlü desteği verdiklerini belirten Erbatur düzenledikleri bu fuarda emeği geçen, fuara destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür etti.
Konuşmaların ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir tüm stantları gezerek öğrencilerin hazırladıkları projeleri yerinde görüp bilgiler aldı.