Didim’de okul servisleri donatıldı


Okulların açılmasına sayılı günler kala güvenlik sorunuyla gündeme gelen okul servislerinde denetimler başladı. Okul servis araçları yönetmeliğinde uygulanan değişikliğin ardından Didim’de okul servisi yapacak ara

 Paylaş


Okulların açılmasına sayılı günler kala güvenlik sorunuyla gündeme gelen okul servislerinde denetimler başladı. Okul servis araçları yönetmeliğinde uygulanan değişikliğin ardından Didim’de okul servisi yapacak araçlar yeni yönetmelik kapsamında değişikliğe gitti. Servisçiler araçlarına iç ve dış kameralar taktırıp, otomatik kapı ve her koltukta emniyet kemeri bulundurmaya dikkat ederek, servis yapacak araçları yeniden donattı.
Araçların kamera, GPS, takip, online izleme ve SMS sistemleriyle donatıldığını ifade eden Öz Didim Servis Kooperatifi başkanı Özgür Şahin henüz servis ücretlerinin açıklanmadığını dile getirerek Ulaşım Koordinasyon Sistemi (UKOME)’nin yapacağı araç denetimlerinin ardından güzergah ve fiyat listesinin açıklanacağını belirtti.
P PLAKASI OLMAYAN ARAÇLARA ÖĞRENCİ VERİLMESİN
Öğrenci velilerine çağrıda bulunan kooperatif başkanı Özgür Şahin P plakası olmayan araçların korsan servis olduğunu dile getirdi. Şahin “ velilerden ricamız P plakası olmayan araçlara öğrenci vermesin” diyerek 12 yaşın üzerinde olan araçların okul servislerinde çalıştırılamayacağını, araçlarda ilk ve orta okullar için hostes bulundurma zorunluluğu olduğunu ve araçların okul servisi halindeyken hostes ve öğrenci dışında hiç kimseyi taşıyamayacağını vurguladı.