Didim’de nüfus normale dönüyor


Didim’de Kurban bayramıyla beraber ilçeye bayram tatilini değerlendirmek için gelen vatandaşların geri dönüşlerinin ardından ilçedeki durumların tekrar normale döndüğü kaydedildi. Didim’de birden bire hızlanan re

 Paylaş


Didim’de Kurban bayramıyla beraber ilçeye bayram tatilini değerlendirmek için gelen vatandaşların geri dönüşlerinin ardından ilçedeki durumların tekrar normale döndüğü kaydedildi.
Didim’de birden bire hızlanan rezervasyonlarda seyrekleşme olduğu tespit edildi. Altınkum Yalı Caddesi’nde Kurban Bayramı’na günler kala oluşan yoğunluk, bayram tatilinin sona ermesinden sonra eski haline döndüğü görüldü. Otellerin doluluk oranında da azalmalar olduğu tespit edilirken, bayram zamanlarında oluşan trafik yoğunluğunun da tekrar eski düzenine kavuştuğu belirtildi.
Ne Olmuştu?
Didim’de Kurban Bayramı’nın yaz tatilinin tam ortalarına denk gelmesi nedeniyle bakanlığın açıkladığı 9 günlük tatili deniz kenarları ve plajlarda geçirmek isteyenler Ege Bölgesi’nde meşhur plajlarıyla bilinen Didim’e vatandaşların akın etmesine neden olmuştu. Hızla artan nüfus artışı sonucunda Didim’de ciddi bir nüfus patlaması olduğu tespit edilirken, bu nüfus artışıyla beraber Didim’de konaklama tesisleri ve otellerin doluluk oranın yüzde 100’lere ulaşması Didim’e gelen tatilcilerin konaklama ve barınma konusunda sıkıntı çekmesine neden olmuştu. Şehir merkezine ve konaklama yerlerine yakın olması nedeniyle oluşan yoğunlukta iğne atsan yere değmez görüntülerin gözlemlendiği Altınkum Plajı da kentte en çok tercih edilen yerlerden biri olmuştu. İlçede Atatürk Bulvarı boyunca Altınkum istikametine doğru uzanan yolda ise trafik yoğunluğunun yaşanması beraberinde çok sayıda maddi hasarlı kazaları meydana getirmiş ve ilçede artan araç sayısıyla beraber park edecek yer bulamayan sürücüler araçlarını gelişi güzel park ederek bazı işyeri sahiplerini mağdur etmişti.
Kurban Bayramı tatilinin sona ermesinin ardından ilçedeki durumların hızlı bir şekilde normale döndüğü görülürken, 17 Eylül’de okulların açılmasından sonra Didim’deki nüfus sıklığının tamamen seyrekleşeceği gözlemleniyor.